Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
Jazz Band Młynarski – Masecki - Płyta z zadrą w sercu
reklama
reklama

Filmowy Ursynów

Filmowy Ursynów

reklama
📅 Data: wtorek, 20 sierpnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, Klubokawiarnia KEN54, Al. Komisji Edukacji Narodowej 54 lokal U-1 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
🎥 Filmowy Ursynów / wykład w KEN54

🎞 Zdobywca nagrody “Srebrny Niedźwiedź” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, nominowany do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej jako “Najlepszy europejski film roku“, o którym reżyser mówił: "To opowiadanie o równości rozumianej jako zaprzeczenie. Hasło równość sugeruje, że wszyscy tacy jesteśmy. Myślę, że to nieprawda. Nikt naprawdę nie chce być równy. Każdy chce być równiejszy"

🎞 Film uznawany przez wielu krytyków za najważniejszy i jeden z najlepszych w całym dorobku jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, zdobywca nagród na festiwalach w Wenecji, Dunkirk, Montrealu, San Sebastian i Sao Paulo.

🎞 Jedno z najtrudniejszych reżyserskich przedsięwzięć ostatnich lat. Film, który w kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów.

🎞 Pierwszy polski erotyczny horror.

🎞 Ekranizacja powieści „Upiorny legat” autorstwa Joanny Chmielewskiej, niekwestionowanej królowej kryminału i najpoczytniejszej polskiej pisarki.

🎞 Film, którego scenariusz zainspirowała autentyczna historia transferu amerykańskiego zawodnika do jednego z klubów sportowych w Polsce. Absurdalna rzeczywistość PRL końca lat 80., oglądana oczami czarnoskórego Amerykanina, nabierająca chwilami wręcz groteskowych kształtów.

🎞 Jedna z najbardziej śmiesznych polskich komedii, której teksty weszły na stałe do języka polskiego.

🎞 Film legenda, drukowane mecze, przekupni sędziowie, nieuczciwi działacze, rzeczywistość polskiej ligi piłkarskiej. Film teoretycznie o piłce nożnej, ale tak naprawdę chodziło o metaforę gnicia ustroju, w którym żyliśmy.

🎞 Mistrzowskie studium socjologiczne o sytuacji inteligenta w wolnej Polsce. Jest to jeden z najważniejszych polskich filmów po 1989 roku, który przedstawia karykaturalną, ale niezwykle trafną diagnozę społeczeństwa polskiego, w którym zawiść, egoizm i wzajemna niechęć są głęboko zakorzenione. Pełen scen, które przeszły do historii polskiego kina. Zwycięzca plebiscytu na najlepszy film 25-lecia.

🎞 Najlepszy polski serial kryminalny.

🎞 Film powszechnie uważany za jedną z najgorszych rodzimych produkcji w historii. Są w niej sceny tak złe, że aż dobre. Reklamowano go jako polska superprodukcja. W rzeczywistości dostaliśmy potwornie zmontowaną i zagraną porażkę, z efektami specjalnymi, które śmieszyły do łez.

Co łączy te dzieła? Oczywiście były realizowane na terenie Ursynowa. Zapraszamy na Filmowy Ursynów - wykład w KEN54, podczas którego zapoznacie się z twórczością takich reżyserów jak: Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Marek Koterski, Juliusz Machulski, Jacek Bromski, Janusz Zaorski, Paweł Karpiński, Patryk Vega, Marek Nowicki oraz Stanisław Bareja. Dowiecie się, gdzie dokładnie na Ursynowie powstawały ich filmy i dlaczego właśnie ta dzielnica Warszawy została przez nich wybrana.

Usłyszycie również o dwóch kultowych serialach Stanisława Barei, czyli “Alternatywy 4” i “Zmiennicy”. Te dwie produkcje miały kilka punktów stycznych i właśnie ich akcja przeplatała się na Ursynowie. Tym razem nie potraktujemy ich jak lekkie komedyjki, ale jako poważne filmy dokumentalne. Przekonacie się, że socrealistyczne paradoksy życia mieszkańców nowego osiedla na warszawskim Ursynowie, chociaż mogą wydawać się przerysowane przez Stanisława Bareje, wcale takie nie były. To wspaniała lekcja historii PRL-u oraz rewelacyjny obraz pierwszych lat życia na Ursynowie.

Opowiemy też o kultowym już, undergroundowym Zespole Filmowym Skurcz. Zobaczycie w jakich miejscach na Ursynowie powstawały ich legendarne filmy: “Bułgarski Pościkk” oraz “Sum tak zwany olimpijczyk”.

Na koniec, poznacie najciekawsze teledyski, które były kręcone na terenie dzielnicy.

Zapraszamy!
🎥 20 sierpnia / wtorek/ godz.19:00
🎥 Klubokawiarnia KEN54
🎥 Wstęp wolny.
Opowiadać będzie Mariusz Prządak

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)