Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

TEATR EWOLUCJI CIENIA "ZAPOMNIANA HISTORIA"

TEATR EWOLUCJI CIENIA "ZAPOMNIANA HISTORIA"
📅 Data: piątek, 05 lipca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Nowego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Spektakl w ramach Festiwalu Sztuka Ulicy.

Teatr Ewolucji Cienia powstał w Poznaniu z inicjatywy Wioletty i Sławomira Dadej. Cytując jego twórców – został założony (bo nie chciał się narodzić) w 2008 roku. Posiada ojca i matkę, choć nie przyjął nazwiska po rodzicach. Sądząc po nazwie – raczej się od nich odcina. Za autorytet ma obraz i energię działania, wątpi w słowo, lgnie do widza. Doczekał się już własnych dzieci - to niewyrośnięte Wilki (2008), kochliwa Fin Amor – miłość dworna (2009), a teraz zespół zaprasza na ogląd noworodka, czyli Zapomnianej historii (2012).

Grupa zarzeka się: „nigdy więcej spektakli historycznych, ale jak ktoś kiedyś powiedział „nigdy nie mów nigdy”…

Teatr Ewolucji Cienia to synteza doświadczeń najstarszych członków zespołu (Mirosława Ogórka - tancerza i solisty Polskiego Teatru Tańca Conrada Drzewieckiego oraz Sławomira Dadeja - aktora Teatru Biuro Podróży) oraz energii i młodzieńczego entuzjazmu młodszego pokolenia artystów. Twórcy – jak sami określają – starają się w swoich scenicznych opowieściach kłaść nacisk przede wszystkim na człowieka, unikając przesady w użyciu rekwizytów i dekoracji. Stąd ich spektakle cechuje niemal asceza scenograficzna, przy jednoczesnej dużej dynamice scen opartych na rytmie i ekspresji aktorów. Istotną rolę odgrywają w przedstawieniach obrazy opisujące relacje międzyludzkie oraz ilustrująca akcję muzyka. Dyrektorem teatru jest Sławomir Dadej.


Zapomniana historia – to spektakl, który – na podstawie konkretnych faktów sprzed 1000 lat – opowiada historię walki cesarza Henryka IV i papieża Grzegorza VII o przywództwo w chrześcijańskim świecie. Mimo, że wiernie odwzorowuje dawne wydarzenia, to jednak kryją się w nim prawdy uniwersalne, nie zawsze wygodne – zwłaszcza dla świata współczesnej polityki. Okazuje się bowiem, że czas mija, a priorytety ludzi rządzących pozostają te same: skuteczność – bez względu na ofiary...

Spektakl powstał na zlecenie Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą jako teatralna ilustracja tematu festiwalu: Książęta i biskupi.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama