Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Śmiech na leżakach: Na drugie nóżkie

Śmiech na leżakach: Na drugie nóżkie

reklama
📅 Data: środa, 11 września 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Klubokawiarnia Cała Jaskrawość, ul. Szaserów 125 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spotkanie z grochowiakiem, który kontynuuj dzieło Stefana Wiecha Wiecheckiego i pisze opowiadania gwarą warszawską.
A siebie charakteryzuje mniej więcej tak:

Nazywam się Przemysław Śmiech. Jestem flancowanem warszawiakiem. Urodziłem się w Elblągu, czyli na depresji. Dzieciństwo i młodość spędziłem w słynącym kredą i cementem Chełmie.
We Warszawie obskoczyłem kilka adresów, aż wreszcie osiadłem na Grochowie. Uprawiam kilka fachów. Mnianowicie. Piszę. Napisałem gwarą warszawską książkie „Mowa z Grochowa”. Dzieło to wydałem z łaskawą pomocą Szanownej Frekwencji. Kolejne opowiadania publikuję w „Stolicy”. Dla dzieci piszę piosenki i bajki. Jedną z nich - „Podróż za horyzont” można zobaczyć. Można zobaczyć w Teatrze Lalek „Igraszka”. Gdyż drugiem mojem fachem jest aktorstwo. Jako aktor - lalkarz zagrałem już złego czarodzieja, hipopotama, pelikana, węża, wilka, paprykę, chmurę, księżyc, suma, drzewo i tem podobne osobistości. Jako poważny facet uzyskałem uprawnienia stołecznego przewodnika i pokazuje stolice ludności przybyłej skądinąd. W ramach tak zwanego aktywnego wypoczynku śpiewam w chórze „Grochów” oraz oćwiczam dzieci, młodzież i ludność cywilną akonto stołecznej nawijki. Robie to za pomocą Stowarzyszenia „Gwara Warszawska.” Czasem prozą, czasem też pieśnią ze współudziałem tak znakomitych artystów jak „Teściowa śpiewa” czy Heniek Małolepszy. Od lat już kilku mam zaszczyt zajmować się stołeczną nawijką. Zajmuje się nią w ten deseń mnianowicie, że wymyślam historie chwytające za popiersie, a dalej następnie je, za przeproszeniem, upubliczniam.Czynię to na różne sposoby. Albo doustnie na oczach zdumionej publiczności albo też w druku na szczerozłotych łamach magazynu „Stolica”.
Ponieważ że nie każdy osobnik ma czas, aby mnie zobaczyć własnoręcznie i nie każdy zdąży kupić „Stolicę” w kiosku, postanowiłem zebrać moje opowieści oraz wydrukować, żeby wszyscy chętni sobie je posiadali.
I tak powstał tom "Na drugie nóżkie" wydany przez Bibliotekę Stolicy.

Więcej o autorze: link

Zapraszamy na leżaki przed Jaskrawością. Pan Śmiech będzie czytał na głos swoje utwory.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.