Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Co z nami będzie? Spotkanie z Adrianą Rozwadowską

Co z nami będzie? Spotkanie z Adrianą Rozwadowską

📅 Data: 17 września 2019, wtorek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fala - Pawilon nad Wisłą, Płyta Desantu (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Świat daje nam mnóstwo powodów do zmartwień o przyszłość i niemal żadnej okazji do spokoju i beztroski. To zniechęca do działania, a nawet do pokładania nadziei w cokolwiek. Można mieć wrażenie, że oglądamy świat i przyszłość przez cudze, niepasujące okulary – widzimy tylko niewyraźne, niepokojące kształty. Złe wieści zawsze zyskują większy rozgłos niż dobre, wiemy to od Apokalipsy świętego Jana, ale czy nie dajemy się robić w balona? Bertolt Brecht pisał: „Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał”. W Fali popracujemy trochę nad tym, by znaleźć nadzieję i teren do walki, która nie byłaby beznadziejna. Spróbujemy dowiedzieć się czegoś o tym, gdzie teraz jesteśmy, co nas czeka w przyszłości i co możemy zrobić. Gośćmi naszych spotkań będą pisarki i pisarze, dziennikarki i dziennikarze, a spotkania poprowadzi Jacek Świąder.

Na trzecie spotkanie zaprosiliśmy Adrianę Rozwadowską w towarzystwie Zbigniewa Sagańskiego.

Adriana Rozwadowska jest dziennikarką działu gospodarczego „Gazety Wyborczej” i prezenterką niemieckiej telewizji RBB. Zajmuje się rynkiem pracy. Pisze m.in. o korporacjach we współczesnym świecie (duże zainteresowanie Amazona wzbudziły teksty o warunkach pracy w polskim oddziale tej firmy), a także o związkach zawodowych, bezrobociu czy polityce społecznej. Działa w komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" w Agorze i OZZ Inicjatywa Pracownicza. Porozmawiamy o przyszłości pracy i o życiu pod okiem megakorporacji.

Drugim gościem spotkania będzie Zbigniew Sagański, inspektor pracy, a także przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność 80 w Państwowej Inspekcji Pracy. Wcześniej pracował m.in. jako listonosza, specjalista ds. administracyjnych w branży energetycznej i urzędnik samorządowy. W 2019 r. marszałek województwa mazowieckiego powołał go w skład Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego z rekomendacji Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych.

Jacek Świąder jest dziennikarzem i redaktorem, interesuje się muzyką i książkami, pisał w „Lampie”, „Gazecie Wyborczej”, „Gazecie Magnetofonowej”, „Książkach. Magazynie do Czytania” i innych.
Prowadzi stronę ktosruszalmojeplyty.com.

Udział bezpłatny
Grafika: Michal Loba

[ Uwaga! Wydarzenia odbywające się nad Wisłą z reguły są uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site