Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piknik rozpoczynający "Lato w Mieście"

Piknik rozpoczynający "Lato w Mieście"

reklama
📅 Data: czwartek, 04 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 9:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park Agrykola (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Już 4 lipca br. o godz. 9.30 w Parku Agrykola uroczyście rozpoczniemy tegoroczną akcję "Lata w Mieście".

Na uczestników czeka wiele atrakcji! Na pikniku będą stanowiska wszystkich służb mundurowych z atrakcjami dla dzieci, a także Centrum Nauki Kopernik, Komisja Nadzoru Finansowego, Football Amerykański i wiele innych atrakcji.

Zaczynamy od pikniku edukacyjnego „Sieciaki na Wakacjach”. Będzie to impreza dla dzieci i młodzieży poświęcona bezpiecznemu korzystaniu z komputera i Internetu.

Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady Netykiety oraz cztery podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Akcja „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest od 2006 roku. Od tego czasu w naszych piknikach wzięło udział ok. 70 tysięcy dzieci – małych internautów. Sieciakowe pikniki odbywają się latem w wielu miejscowościach.

Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego link. Na potrzeby pikników przygotowano bogatą ofertę, na którą składa się m.in. sześć atrakcyjnych stanowisk:

- Megacentrum Zabezpieczeń – sześć stanowisk komputerowych, wyposażonych w aplikacje umożliwiające edukację przez zabawę. Dzieci mają możliwość skorzystania z gier komputerowych serwisu link

- SiecioKino – w którym dzieci mogą obejrzeć kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Po emisji każdego filmu czy kreskówki dzieci biorą udział w konkursie, w którym mogą wykazać się wiedzą dotyczącą bezpiecznego surfowania w Internecie;

- Scena konkursowa –- gdzie odbywają się konkursy z nagrodami i koncerty hip-hopowe. Na sieciakowych piknikach występuje zespół W Dobrym Świecie, który prezentuje piosenki o tematyce edukacyjnej;

- SiecioMat Losujący – miejsce, w którym dzieci odpowiadają na pytania quizowe dotyczące bezpieczeństwa w Internecie;

- Sieciakowa Strefa Rozrywki – gdzie dzieci mogą kolorować sieciakowe rysunki i rozwiązywać quizy, rebusy oraz zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online.
- Edukacyjna wyspa Orange – na której dzieci biorą udział w edukacyjnych zabawach i grach online, słuchają bajek oraz przeglądają bezpieczne strony z katalogu BeSt.

W trakcie zabawy podczas pikniku dzieci mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę