Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Do ZSRR ze Strachotą / Na ryby ze Środą. Książka w Pardon, To Tu

Do ZSRR ze Strachotą / Na ryby ze Środą. Książka w Pardon, To Tu

📅 Data: 21 października 2019, poniedziałek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pardon, To Tu - Aleja Armii Ludowej 14 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Czemu lepiej pojechać na wycieczkę do ZSRR niż pójść na ryby opowiedzą: Juliusz Strachota, autor „Turysty polskiego w ZSRR” - jest w finałowej siódemce Nagroda Literacka Nike (trzymajcie kciuki 6 października!), również nominowany do Nagroda Literacka Gdynia 2019 - oraz Krzysztof Środa, wielokrotnie nagradzany eseista, którego najnowsza książka „Srebro ryb” z Wydawnictwo Czarne właśnie trafiła do księgarń.

Na scenie Pardon, To Tu kontynuujemy cykl spotkań literackich ze znakomitymi polskimi pisarzami i pisarkami. Przy okazji książkowych premier rozmawiamy z dwoma autorami o ważnych, wspólnych dla ich twórczości tematach. Spotkanie poprowadzi Przemek Rydzewski.

➳ Poniedziałek, 21.10.2019 – g. 19:00
➳ Wstęp wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Juliusz Strachota studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografię na Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Jako prozaik debiutował na łamach „Czasu Kultury”. Swoje teksty publikował w czasopismach „Ha!art”, „Lampa”, „Polityka” czy „Gazeta Wyborcza”. Był pomysłodawcą bibliotecznego projektu Filia Nowa Huta. W 2019 jego powieść "Turysta polski w ZSRR" została nominowana do Nagrody Literackiej NIKE i Nagrody Literackiej GDYNIA książka o wycieczkach - niby śladami starego przewodnika po ZSRR, ale tak naprawdę w poszukiwaniu tego samego uczucia, które daje przebywanie w obecności budynku typu Lipsk. Napisana do tego tak bezpretensjonalnie i uczciwie, jak tylko Juliusz Strachota umie. (Olga Drenda)

Krzysztof Środa – pisarz, tłumacz, historyk filozofii. Pracował w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, obronił pracę doktorską o fenomenologii Edmunda Husserla, przełożył kilkanaście książek – większość na temat spekulacji giełdowej. Autor książek "Niejasna sytuacja na kontynencie" (2003), "Projekt handlu kabardyńskimi końmi" (2006), "Podróż do Armenii i innych krajów" (2012) oraz "Las nie uprzedza" (2016) nominowana do Nagrody Literackiej NIKE oraz Nagrody Literackiej Gdynia, laureat tej nagrody w 2007 w kategorii eseistyka Teraz sam postanowił poświęcić odrębną książkę ichtiologii i oddaje w ręce czytelnika "Srebro ryb" swoisty przewodnik, osobistą encyklopedię – na pół eseistyczną, na pół prozatorską opowieść o rybach, ich pięknie, naturze i łowieniu.

Przemyslaw Rydzewski - ur. w 1982 roku w Gdyni. Animator kultury. Zafascynowany literaturą i muzyką i filmem dokumentalnym. Jego artykuły o muzyce alternatywnej i jazzie można było odnaleźć w Gazecie Wyborczej i na portalu Trojmiasto.pl. Inicjuje w Trójmieście działania Against Gravity, organizatora największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych – MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FF. Współorganizuje również Nagrodę Literacką GDYNIA oraz towarzyszący jej festiwal – Miasto Słowa. W Warszawie działa w stowarzyszeniu Dziki Bez.

Fot. Anna Rezulak/Nagroda Literacka GDYNIA

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site