Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sztuka na ulice! Wykład i warsztaty towarzyszące wystawie "Strajk"

Sztuka na ulice! Wykład i warsztaty towarzyszące wystawie "Strajk"
📅 Data: wtorek, 22 października 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jak wyprowadzić sztukę na ulice i do czego może nam się to przydać? W ramach działania na wystawie "Strajk. Käthe Kollwitz, Hito Steyerl, Keren Donde" wspólnie przyjrzymy się przykładom antywojennych i antyfaszystowskich druków ulotnych — plakatów, grafik, kolaży i fotomontaży. Porozmawiamy o strategiach artystycznych i aktywistycznych takich postaci jak Käthe Kollwitz, John Heartfield, artyści Grupy Krakowskiej oraz Tamás Kaszás, którzy traktowali swoje prace jako narzędzie politycznego protestu.

W czasie spotkania zadamy sobie pytanie o to, jakiej sztuki potrzebujemy na ulicach dzisiaj i przygotujemy własne, współczesne propozycje obrazów aktywistycznych. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli przygotować na ich podstawie swoje własne przypinki.

Spotkanie obejmuje 30-minutowy wykład i 60-minutowe warsztaty, w ramach których będziemy pracować nad kolażami i przypinkami. Wykład jest otwarty, osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza.

prowadzący: Bogna Stefańska, Aleksy Wójtowicz
wstęp wolny
na warsztaty obowiązują zapisy: link

Bogna Stefańska — absolwentka studiów w zakresie historii sztuki, studiowała na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako przewodniczka, researcherka oraz kuratorka programu publicznego. W swojej pracy badawczej zajmuje się przepisywaniem kanonu działań artystycznych i aktywistycznych wobec wojny i faszyzmu oraz sztuką feministyczną i internetowymi działaniami feministycznymi. Jest odpowiedzialna za research do Atlasu Roku Antyfaszystowskiego — szerokiego, oddolnego, społecznego archiwum postaw oraz działań antywojennych i antyfaszystowskich w historii sztuki, kultury i nie tylko.

Aleksy Wójtowicz — absolwent studiów licencjackich z historii sztuki na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP, obecnie student studiów magisterskich na tym samym wydziale. W jego polu zainteresowań znajduje się przede wszystkim społeczna historia sztuki oraz tradycja kultury lewicowej i antyfaszystowskiej. Członek Koła Naukowego Tęcza i współorganizator cyklu antyfaszystowskiego w warszawskiej galerii KIEDYŚ TO BĘDZIE. Wraz z Bogną Stefańską i Jakubem Depczyńskim jest odpowiedzialny za inicjatywę Atlasu Roku Antyfaszystowskiego, czyli subiektywnego przeglądu antywojennych i antyfaszystowskich inicjatyw z pola sztuki na przestrzeni XX i XXI wieku.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę