Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Choreograficzne oprowadzanie po wystawie stałej Muzeum POLIN

Choreograficzne oprowadzanie po wystawie stałej Muzeum POLIN
📅 Data: piątek, 25 października 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na trzecie z działań artystycznych towarzyszących obchodom 5-lecia wystawy stałej w Muzeum POLIN. Działania staną się komentarzem do wystawy, podejmą tematy niedoreprezentowane na ekspozycji, poddawane krytyce lub dyskutowane przez publiczność i ekspertów.

W odpowiedzi na powracający problem poczucia nadmiaru treści, zagadnień i poziomów komunikacji na wystawie, a także w relacji do tematów pozostawiających niedosyt, choreografka Weronika Pelczyńska i badaczka Aleksandra Janus przygotowują oprowadzanie choreograficzne, które umożliwi odkrywanie wystawy za pomocą różnych zmysłów. Zadaniem tego oprowadzania jest stworzenie nowego, odmiennego doświadczenia wystawy stałej w POLIN, poprzez eksperymenty z nowymi formami wchodzenia w relację z narracją muzealną, skoncentrowaną na wybranych wątkach i elementach ekspozycji.

Weronika Pelczyńska - tancerka i choreografka, absolwentka Eksperymentalnej Akademii Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu. Jako tancerka i performerka współpracowała z choreografami w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji oraz Chorwacji. Od 2010 roku przygotowuje choreografię dla teatrów dramatycznych oraz filmów. Na stałe pracuje z A. Glińską, R. Jaroszem, A. Seniuk oraz G. Laszukiem. Współtworzy Centrum w Ruchu oraz kolektyw iCoDaCo 2018-2020.

Aleksandra Janus - antropolożka, badaczka, członkini zarządu Centrum Cyfrowego, kuratorka i współautorka projektu Laboratorium muzeum, absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. Interesuje ją społeczna rola instytucji kultury oraz ich relacje z odbiorcami, specjalizuje się w badaniu doświadczenia zwiedzających w muzeach. W swojej pracy akademickiej zajmuje się analizą współczesnych reprezentacji i praktyk pamięciowych związanych z tzw. trudnym dziedzictwem, doświadczeniami przemocy i konfliktu.

Oprowadzanie odbędzie się w dwóch turach: o godz. 18.30 i 20.15. Wstęp bezpłatny, wejściówki do pobrania w kasach muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę