Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Pokaz etiud filmowych "Dom od środka"

Pokaz etiud filmowych "Dom od środka"

📅 Data: 03 grudnia 2019, wtorek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Gen. Andersa 5, Kino Muranów (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Pracownia Filmowa „Cotopaxi” zaprasza na finał projektu „Dom od środka”, czyli premierę wyjątkowych filmów, zrealizowanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby z doświadczeniem chorób i kryzysów psychicznych. Jest to 5 edycja projektu tworzonego przez Pracownię Filmową „Cotopaxi”.

W tym roku w projekcie wzięło udział 80 uczestniczek i uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy na Żoliborzu, Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Skrzydłami” na Ochocie, Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy, Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Targówku” oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Pomost”.

Przez kilka ostatnich miesięcy uczestnicy projektu szkolili się pod okiem doświadczonych trenerów i wolontariuszy. Dzięki nim poznali sprzęt filmowy, podstawy pracy na planie oraz proces tworzenia filmu, po czym – w kilkuosobowych grupach – przeszli do realizacji swoich własnych pomysłów. Etiudy będzie można zobaczyć 3 grudnia o godz. 17:00 w Kinie Muranów. Wstęp wolny!

W swoich utworach uczestnicy „Domu od środka 5” opowiadają m.in. o swojej kondycji psychicznej, procesie zdrowienia, tolerancji. Dzielą się także marzeniami, impresjami na temat świata zewnętrznego czy refleksjami o tym, jak dobrze żyć z innymi ludźmi.

***
„Dom od środka” został zainicjowany w 2014 roku, a jego ideą jest włączanie grup marginalizowanych i wzmacnianie ich głosu. Organizatorzy projektu posługują się techniką wideo uczestniczącego (PV), w której rola profesjonalistów ogranicza się jedynie do pomocy – wszystkie treści pochodzą bezpośrednio od uczestników. Dodatkowo, w 5 edycji projektu wprowadzony został nowy moduł – warsztaty montażowe, dzięki którym wiedza na temat realizacji produkcji filmowych jest przekazywana w pełnym cyklu, od pre- do postprodukcji.

Pierwsza edycja cyklu „Dom od środka” otrzymała nagrodę jako najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej (Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej) prowadzony w Warszawie w 2014 r. oraz była nominowana do nagrody S3KTOR (organizator m.st. Warszawa) jako jeden z najlepszych projektów realizowanych w danym roku przez organizacje pozarządowe. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: „Od zależności ku samodzielności”.

Więcej o projekcie na link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site