Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wykład Good Idea | Gdynia – Tel Awiw – Bauhaus – modernizm

Wykład Good Idea | Gdynia – Tel Awiw – Bauhaus – modernizm

reklama
📅 Data: niedziela, 17 listopada 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Gdynię i Tel Awiw łączy nadmorskie położenie oraz biel ich modernistycznych budynków. Jednak co sprawiło, że te dwa „białe miasta” wyglądają właśnie tak? Co kryje się w planach ich ulic? Jakie idee stoją za podłużnymi balkonami, zaobleniami, oknami-bulajami? Jak marzenie o miastach tworzonych od zera przerodziło się w tętniące życiem modernistyczne metropolie?

Prowadzący wykład Radosław Gajda i Natalia Szcześniak z Architecture is a good idea przyjrzą się urbanistyce i architekturze Gdyni oraz Tel Awiwu. Omówią najbardziej znane przestrzenie i budynki, by odkryć cechy, które nie tylko łączą, ale także odróżniają te miasta. Zmierzą się też z popularnym twierdzeniem o Tel Awiwie jako realizacji idei Bauhausu.

⏰ 17 listopada (niedziela), godz. 16:00 ⏰
WSTĘP WOLNY

O prowadzących:

Natalia Szcześniak – architektka i urbanistka, popularyzatorka architektury, współautorka bestsellerowej książki „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?”, współtwórczyni programu o architekturze na YouTube „GOOD IDEA”, finalistka konkursu Warszawianka Roku 2018. Uważa, że dobra architektura musi iść w parze ze starannie zaprojektowaną urbanistyką, a w obu dziedzinach liczy się przede wszystkim dobry pomysł i holistyczne podejście.

Radosław Gajda – architekt i wykładowca, wiceprezes OW SARP. Współautor przełomowego programu o architekturze „GOOD IDEA” oraz bestsellerowej książki „ARCHISTORIE Jak odkrywać przestrzeń miast?” Jako jeden z pierwszych zaczął mówić o kulturze i technice przystępnym językiem pozbawionym hermetycznego żargonu, za to pełnym pasji i profesjonalizmu. Bez względu na to, czy zajmuje się skomplikowanymi zagadnieniami budowlanymi, wyzwaniami urbanistycznymi czy gotyckimi katedrami, pokazuje widzom i słuchaczom, że architektura to dobry pomysł.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)