Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Bezpłatne warsztaty świadomej turystyki z post-turysta.pl

Bezpłatne warsztaty świadomej turystyki z post-turysta.pl

reklama
📅 Data: sobota, 16 listopada 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ZSS UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Serdecznie zapraszamy na BEZPŁATNE WARSZTATY ŚWIADOMEJ TURYSTYKI organizowane przez POST-TURYSTA.PL - link

Spotkanie odbędzie się w sobotę 16.11.2019 w sali 200 w budynku ZSS UW przy ul. Krakowskie Przedmieście 24 w godz. 10:00-18:00.

Poprowadzi je pomysłodawca portalu post-turysta.pl Paweł Cywiński oraz Marysia Złonkiewicz.

Warsztaty są dedykowane przede wszystkim młodzieży szkolnej, kadrze akademickiej, studentom, pracownikom i wolontariuszom organizacji pozarządowych pochodzących z miast i miejscowości poniżej 500 tys. mieszkańców. Jednak osoby spoza tych grup także mogą uczestniczyć w warsztatach.

Dla usprawnienia organizacji oraz kontaktu z uczestnikami bardzo prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: link

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Kilka słów tytułem wstępu...

W 2012 roku liczba podróży zagranicznych przekroczyła miliard. Globalny trend podróżniczy jest jednak niemal jednostronny – to mieszkańcy globalnej Północy jadą odpoczywać do krajów globalnego Południa. Rzadko na odwrót. Jednym z jego skutków jest ogromny przyrost wzajemnych powiązań globalnego Południa i globalnej Północy inspirowanych przez pojedynczych turystów. I właśnie od setek milionów indywidualnych turystycznych spotkań zależeć będzie w wielkim stopniu kształt relacji pomiędzy całymi społeczeństwami. Jednocześnie turystyka stała się jedną z największych gałęzi światowej gospodarki. Daje też co jedenaste miejsce pracy na świecie. Czy wiecie, jaki procent pieniędzy wydawanych podczas wakacji trafia do pracowników i sąsiadów kurortów turystycznych, a jaki wraca na Zachód i dlaczego tak jest? Jak wielki jest wpływ turystyki na przyrodę oraz na sąsiadów turystycznych dzielnic i kurortów? Kto traci a kto zyskuje na wolontariacie turystycznym? Zastanawialiście się kiedyś, jak nasz wizerunek wpływa na mieszkańców odwiedzanych przez nas miejsc? Dlaczego gdy podróżujemy po dalekim świecie tak chętnie wpychamy słodkości w dziecięce rączki, podczas gdy polskim dzieciom nie pozwalamy przyjmować prezentów od nieznajomych? Czy macie patent na to, jak robić zdjęcia podczas podróży, by nie uprzedmiatawiać mijanych ludzi, by nie zamykać ich w filmowych klatkach? Czy zorientowaliście się podczas podróży turystycznymi szlakami, kto jest narratorem waszej turystycznej wyobraźni? A może zastanawialiście się kiedyś nad takim kształtem turystyki, w której tak zwany „tubylec” nie pełni jedynie roli krajobrazu, widoku, ciekawostki czy służącego? Podczas warsztatów spróbujemy razem poszukać odpowiedzi na te pytania. No i zaprojektujemy własną dzielnicę turystyczną. Posługiwać się będziemy mieszaną formą – wykłady przeplatane z formami warsztatowymi.

Szkolenie jest częścią projektu post-turysta.pl mającego na celu poszerzenie świadomości polskich turystów i turystek o globalnych współzależnościach i mechanizmach, jakim podlega szeroko pojęte zjawisko turystyki oraz o przyczynach i konsekwencjach zachowań turystycznych. Skierowane jest przede wszystkim do studentek i studentów, młodzieży licealnej, kadry akademickiej, nauczycieli i nauczycielek oraz osób związanych z organizacjami pozarządowymi. Tegoroczna edycja warsztatów jest współfinansowana w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2019 roku.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.