Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Głos. Maszyna. Ciało. Eksperyment na chór i elektronikę

Głos. Maszyna. Ciało. Eksperyment na chór i elektronikę

reklama
📅 Data: sobota, 07 grudnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Mała Warszawa, Otwocka 14 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Dużo beatu, miksowanie na żywo, wiersz polifoniczny, renesansowy utwór w wersji elektro oraz circle song – Chór VRC, jeden z najlepszych chórów niezawodowych w Polsce, z okazji swojego 10-lecia zaprasza na eksperymentalny koncert. Wydarzenie odbędzie się w Małej Warszawie na ul. Otwockiej 14, 7 grudnia o godzinie 20:30. Wstęp wolny!

VRC, chór do zadań specjalnych, nie lubi się nudzić i podejmuje kolejne wyzwanie. Z okazji 10. rocznicy powstania zespołu postanawia zaprosić publiczność na nietypowe wydarzenie – koncert, który co prawda wiadomo, jak się zacznie, ale nie wiadomo właściwie, jak się skończy. I to dosłownie, bo w dużej mierze to, co się wydarzy, będzie tworzonym na bieżąco eksperymentem łączącym śpiew chóralny z możliwościami muzyki elektronicznej. Za sprawą twórczych działań muzycznych powstanie niezwykła przestrzeń, pozwalająca na performatywne zanurzenie się w dźwięku – oraz włączenie publiczności w radosne świętowanie jubileuszu.

W programie wydarzenia znajdzie się m.in. kompozycja napisana specjalnie na tę okazję przez Szymona Godziemba-Trytka, renesansowy utwór, który dzięki obróbce elektronicznej uzyska zupełnie nowy, współczesny wymiar, polifoniczny wiersz elektro oraz circle song, czyli transowy utwór tworzony na żywo przy udziale publiczności. Przewidziana jest również muzyczna niespodzianka – po części eksperymentalnej chór zaprasza na imprezę taneczną.

Głos. Maszyna. Ciało
7 grudnia 2019, godz. 20:30
Mała Warszawa, Otwocka 14
Wstęp wolny!

Dyrygent: Joanna Maluga
Audiosfera, kompozycje, remiksy, elektronika na żywo: Peter Łyczkowski
Przygotowanie chóru: Joanna Maluga, Marta Dziewanowska-Pachowska, Anna Waligóra-Tarnowska
Koncepcja, reżyseria – Michał Dzieciątko
Marta Pokorska – oprawa graficzna

Chór VRC został założony w 2009 roku przez Joannę Malugę: chórmistrza, dyrygenta i wykładowcę Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Od początku istnienia koncentruje się na wykonawstwie muzyki współczesnej i renesansowej oraz łączeniu tych dwóch stylistyk. Zespół uczestniczył w wielu ważnych muzycznych wydarzeniach, m.in. dwukrotnie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej “Warszawska Jesień” (w roku 2017 i 2019). Chór współpracuje z młodymi kompozytorami – realizował prawykonania utworów m.in. Miłosza Bembinowa, Eunho Changa, Aleksandry Gryki, Andrzeja Karałowa, Piotra Tabakiernika, Ignacego Zalewskiego. VRC to także autorskie projekty muzyczne, realizowane we współpracy z instytucjami kultury, takie jak koncert kompozytorów żydowskich “Wiatr z dalekich pól” w Muzeum Historii Żydów Polskich czy “Obudź się!” z repertuarem o śnie i śnieniu zaśpiewany na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek U-Jazdowski. VRC jest chórem rezydentem Domu Kultury Kadr w Warszawie.

Wykonań chóru można posłuchać tutaj: link
Fanpage FB: link
Instagram: link

Peter Łyczkowski – muzyk, kompozytor, dźwiękowiec. Autor i realizator muzyki do spektakli tańca współczesnego. Twórca autorskiego projektu Czytagramy (słuchowiska realizowane na żywo na scenie) – dziesięć premier od 2012 roku. Eksperymentuje, działając na pograniczu muzyki, teatru, wideo, literatury i sztuk plastycznych.

Kontakt dla mediów: vrc.choir@gmail.com

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.