Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Doc Lab Poland Hot Selection - pokaz filmu "In touch"

Doc Lab Poland Hot Selection - pokaz filmu "In touch"

reklama
📅 Data: piątek, 06 grudnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Centrum ŁOWICKA, Łowicka 21 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
DOC LAB POLAND zaprasza w piątek 6 grudnia o godz. 19.00 do Centrum Łowicka na pokaz filmu „In touch” Pawła Ziemilskiego, który odbędzie się w cyklu Doc Lab Poland Hot Selection 2019, prezentującego najlepsze i najczęściej nagradzane polskie filmy dokumentalne ostatnich lat.

Wstęp wolny. Po seansie spotkanie z reżyserem poprowadzi Magdalena Juszczyk.

IN TOUCH to powieść o mieszkańcach wsi Stare Juchy na Mazurach, z której od początku lat 80-tych wyemigrowało do Islandii ponad czterystu mieszkańców. To ponad połowa całej społeczności. Zbiorowa emigracja części populacji, przyczyniła się do powstania niezwykłej więzi między tą odległą od Polski wyspą, a prowincjonalną częścią Mazur.
Ci, którzy wyjechali rozpoczęli nowe życie. Ci, którzy zostali - w większości reprezentanci starszego pokolenia - wciąż mają nadzieję na powrót bliskich. Duża odległość pomiędzy członkami rozbitych rodzin nie pozwala im na bezpośredni kontakt. Alternatywą w tej sytuacji pozostają tylko „spotkania” w świecie wirtualnym.
Film, poprzez nowatorską metodę wykorzystującą projekcje i nagrania rozmów Skype, próbuje uchwycić, w jaki sposób wolność, otwarcie na świat, mobilność i nowoczesna technika wpływają na przewartościowanie widzenia siebie i swoich bliskich, a także redefiniują znaczenie cielesnej obecności drugiego człowieka.

Film był nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych, między innymi na IDFA w Amsterdamie, TIFF w Salonikach, "Skjaldborg" w Patreksfjörður, "Off Cinema" w Poznaniu i "Kino z duszą" w Warszawie.

IN TOUCH
Polska, Islandia
61 min

Dokument był rozwijany w programie dla profesjonalnych dokumentalistów DOC LAB PO-LAND.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION to cykl pokazów najciekawszych i najbardziej nagradzanych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Pierwsza projekcja - „Królowej ciszy” Agnieszki Zwiefki odbyła się w grudniu 2016 roku. W następnym roku pokazanych zostało sześć filmów, między innymi: „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczepaniaka, „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej i „Miss Holocaust” Michaliny Musie-lak. W 2018 r. HOT SELECTION otworzył pokaz laureata Festiwalu IDFA, filmu „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego. Drugim prezentowanym w cyklu dokumentem był nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Książę i Dybuk”, trzecim – obsypany nagrodami „Over the limit” Marty Prus. Swoje filmy pokazywali również: Tomasz Drozdowicz - „Koncert na dwoje”, Rafał Łysak - „Miłość bezwarunkowa”, Marcin Sauter - „Urosłam kiedy spałaś” i „Żalanasz” oraz „Wieś pływających krów” Katarzyny Trzaski.

W tym roku cykl DOC LAB POLAND HOT SELECTION otworzył pokaz filmu „Desert Coffee” Michaela Lypińskiego. Potem widzowie zobaczyli „Diagnosis” Ewy Podgórskiej, „Dziwora” Pawła Dylusa i „Krzyżoki” Anny Gawlity, „Jazdę obowiązkową” Ewy Kochańskiej i "Graniczne cięcie" Igora Chojny.

W ramach towarzyszących DOC LAB POLAND HOT SELECTION projekcji festiwalowych, 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej "Kamera Dawida" pokazuje 21 listopada dokumenty rozwijane i prezentowane w ramach DLP: „Dziś, jutro … wczoraj” Diany i Krzysztofa Kadłubowskich i „Złota” w reżyserii Tomasza Knittela.

Program został wsparty przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Miasta Warszawy. Partnerem pokazu jest Centrum Łowicka.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.