Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Promiennych świąt, czyli Wielkanoc w Czarnobylu

Promiennych świąt, czyli Wielkanoc w Czarnobylu

reklama
📅 Data: czwartek, 05 grudnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, ul. Wilcza 25 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Choć wiosna dopiero się zaczyna, polscy projektanci mody już myślą o tym, co zaproponować warszawianom w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym. Odbył się tu ostatnio pokaz nowości z kolekcji firmy „Moda polska”, na którym zaprezentowano wzory ubrań gotowych na sezon 1986-1987. Dyktatorzy mody przewidują, że popularnością wśród pań cieszyć się będą płaszcze, kurtki, sukienki i kostiumy mocno wcięte w talii. Nowością będą „szerokie plecy”, zaś dla dziewcząt przewiduje się spódniczki i sukienki w stylu „mini” – czytaliśmy po rosyjsku, stojąc na zasypanym gruzem ganku czteropiętrowego, opuszczonego domu w mieście Prypeć, z przykurzonej gazety wyciągniętej przed chwilą pordzewiałej skrzynki pocztowej. Zbadany przezornie dozymetrem numer „Rabocziej Gazety”, organu Centralnego Komitetu Komunistycznej Partii Ukrainy, nosił datę 26 kwietnia 1986 roku. Byliśmy jego pierwszymi czytelnikami, nikt przed nami nie otworzył tej skrzynki, nikt przed nami nie rozpostarł tej płachty, którą trzydzieści trzy lata temu pozostawiła ręka nieznanego listonosza.

Co zobaczyliśmy, co przeżyliśmy i co poczuliśmy wędrując w ostatnią Wielkanoc po czarnobylskiej „Strefie wykluczenia” opowiemy i pokażemy Wam już niebawem. A pojechaliśmy tam żeby zobaczyć jak to na świecie będzie, kiedy nas już nie będzie.

PS. Podczas spotkania można będzie obejrzeć, a nawet nabyć, naszą tegoroczną książkę „Gdy śmieją się oczy, czyli M. i T. w podróży”. Dziesięć krajów i trzy kontynenty na dwustu sześćdziesięciu stronach bogato ilustrowanej opowieści.

PS2. Jako dodatkową niespodziankę pokażemy na koniec fragment nowego projektu, w którym staramy się połączyć historię z teraźniejszością. W kilku kadrach zabierzemy Was do Jerozolimy, Lwowa i Teheranu.

Marzena Józefczyk i Tomasz Zawistowski

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.