Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Święta z troską o naturę

Święta z troską o naturę

📅 Data: 20 grudnia 2019, piątek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Wola Park, ul. Górczewska 124 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
W ostatni piątek przed świętami ryby w Wola Parku przemówią ludzkim głosem. Dzięki współpracy centrum handlowego z WWF Polska, klienci dowiedzą się, jak świadomie konsumować ryby i owoce morza, wybierając produkty pochodzące ze zrównoważonych źródeł.

Rok 2019 upłynął klientom Wola Parku pod znakiem świadomej konsumpcji. Centrum, pragnąc zachęcić do podtrzymania tych postaw w okresie świątecznym, nawiązało współpracę z WWF Polska. Zgodnie z polską tradycją na wielu wigilijnych stołach zagoszczą ryby. Warto zadbać, by dobór dań był dokonany z jak największym poszanowaniem natury.

Temat podejmowany przez WWF Polska jest szczególnie ważny. 90% światowych zasobów ryb jest przełowionych lub poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Jeśli sytuacja się nie zmieni, za 40 lat ryb w morzach i oceanach może zupełnie zabraknąć. Unia Europejska jest największym rynkiem i importerem morskiej żywności na świecie, a większość ryb spożywanych na jej terenie pochodzi z krajów spoza Unii. Dlatego też nasze wybory konsumenckie mają tak duże znaczenie.

WWF Polska przygotowało Poradnik konsumenta o rybach i owocach morza, który ułatwia podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. Podczas eventu w piątek 20 grudnia, klienci Wola Parku będą mogli zapoznać się z przejrzystą interaktywną wersją Poradnika, a także pobrać papierową kopię, która idealnie nada się na przedświąteczne zakupy. Poradnik uczy, jak na podstawie nazwy gatunku, miejsca pochodzenia i innych oznaczeń na opakowaniach produktów rybnych stwierdzić, czy ich kupowanie zagraża środowisku.

Odwiedzający stoisko WWF będą też mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Koło rybne to gra edukacyjna, która sprawdzi wiedzę uczestników na temat morza. Na największych morskich pasjonatów będą czekać nagrody, a także morski VR - wirtualna rzeczywistość, która pozwoli zanurzyć się pod powierzchnię morza.

W kontekście świąt nie można też zapomnieć o karpiach. W tym roku najemca Wola Parku - hipermarket Auchan, całkowicie zrezygnował ze sprzedaży żywych ryb w okresie przedświątecznym. Poprzez tę decyzję sieć dołączyła do marek wyznaczających humanitarne standardy na rynku.

Zostawmy przy wigilijnym stole miejsce dla natury!

Aktywności przy stanowisku WWF Polska:
Piątek, 20 grudnia – w godzinach 13.00-17.00, I piętro Centrum Handlowego, w okolicach księgarni Mole Mole i kawiarni Green Caffe Nero
Koło rybne - gra edukacyjna z nagrodami o tematyce morskiej.
Poradnik Rybny WWF - tablica magnetyczna ucząca odpowiedniego doboru produktów.
VR morski - wirtualna rzeczywistość, w której uczestnicy mogą zanurzyć się pod powierzchnię morza.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site