Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Zima w Andaluzji - Pałacowe Spotkania z Muzyką

Zima w Andaluzji - Pałacowe Spotkania z Muzyką

reklama
📅 Data: niedziela, 19 stycznia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Pałac Jabłonna, ul. Modlińska 105 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
„ZIMA W ANDALUZJI” KONCERT KARNAWAŁOWY

Pewnego razu, dawno, dawno temu, do Hiszpanii przywędrowali Cyganie. Było to w początkach XV wieku, w czasach rekonkwisty i wobec walk wciąż toczących się w Andaluzji, czyli jej południowej części, zarówno władcy katolickiej Hiszpanii, jak i Maurowie mieli ważniejsze sprawy, niż przybycie dopiero co wygnanych z Francji nomadów. Tak więc zostali.... I do bogactwa swoich, kultywowanych w długiej drodze z Indii do Europy zwyczajów i tradycji, zaczęli dokładać te miejscowe. A kultura i folklor Andaluzji, zamieszkanej przez wieki przez wiele narodów, mogły fascynować. Tak powstało Flamenco, czyli folklor andaluzyjskich Gitanos. Flamenco to cante, baile, toque- śpiew, taniec i muzyka. Na początku był śpiew... ekspresyjny, oparty na rytmie. Jako ilustracja do pieśni pojawił się taniec, najczęściej solowy, z elementami improwizacji. Ostatnia dołączyła gitara..... Flamenco to fenomen. Nigdzie więcej w Europie nie powstało zjawisko tak ekspresyjne, niosące równie bogaty ładunek emocji.
PATRYCJA SZYMAŃSKA

PROGRAM

Entre dos aguas

Marinete- taniec
Buleria
Guajira- taniec
Verde
Sevillana- taniec
Gallardo
Alegria- taniec

WYKONAWCY:
Karolina Łucznik - taniec, Mateo Gallito - taniec, Jarosław Czajczyński - gitara, śpiew, Filip Swinarski - gitara, śpiew, cajon.
Prowadzenie koncertu- Barbara Szczęsna

Karolina Łucznik- tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco. Od wielu lat podnosi swoje umiejętności podczas wyjazdów do Hiszpanii, gdzie szkoli się u mistrzów tego gatunku. Imponuje wirtuozerską grą na kastanietach oraz elegancją ruchu w niezwykle widowiskowym tańcu w sukni z trenem bata de cola. Taniec traktuje przede wszystkim jako środek do wyrażenia emocji płynących z muzyki. Na scenie, w zależności od choreografii, potrafi zachwycić, wzruszyć, ale też rozśmieszyć widzów.

Mateo el Gallito - pianista, kompozytor, tancerz i śpiewak w jednej osobie. Utalentowany artysta i zarazem świetny pedagog. Na scenie - wulkan energii. Jego przejmujący śpiew oraz wyrazisty i bardzo męski taniec, w którym może wykazać się nezwykle precyzyjnym i dynamicznym stepowaniem, na długo pozostają w pamięci widzów.

Jarosław Czajczyński- gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Pisze muzykę do tekstów oraz aranżuje utwory z wielu gatunków muzyki etnicznej i rozrywkowej. Wirtuoz gitary. Cechuje go niezwykłe poczucie humoru, które sprawia, że bardzo szybko nawiązuje kontakt z publicznością.

Filip Swinarski- gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Cajonista i palmero. Ubarwia koncerty nie tylko finezyjnymi melodiami, ale także solowymi popisami gry na instrumentach perkusyjnych.

Honorowy patronat artystyczny – prof. zw. dr hab. Klaudiusz Baran Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Wydarzenie współfinansowane przez Gminę Jabłonna i Powiat Legionowski.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.