Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Magiczna strona rezonansu magnetycznego - DTI w badaniach

Magiczna strona rezonansu magnetycznego - DTI w badaniach

reklama
📅 Data: piątek, 17 stycznia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, SWPS, Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spotkanie otwarte pt.”Magiczna strona rezonansu magnetycznego - DTI w badaniach neuronaukowych”, które zostanie przeprowadzone przez studentkę Uniwersytetu SWPS Paulinę Lewandowską.

Rezonans magnetyczny pozwala przyjrzeć się wnętrzu ciała. Za pomocą pola magnetycznego manipuluje momentem magnetycznym protonów, będących jądrami atomów wodoru w naszym ciele. Porządkuje je względem linii pola magnetycznego generowanego przez urządzenie, a następnie zmienia stany energetyczne tych protonów, co w konsekwencji ich późniejszego powrotu do poprzedniego stanu wywołuje w nich emisję energii. Czas wystąpienia tej emisji różni się w zależności od typu tkanek. Emisja ta jest następnie rejestrowana przez czujniki rezonansu, umożliwiając tym samym bardzo dokładne, bezpieczne i nieinwazyjne obrazowanie dowolnego fragmentu ciała.
W niektórych przypadkach stosuje się także rezonans magnetyczny z dyfuzją - DWI (diffusion-weighted imaging), który pozwala na obrazowanie struktury białej mózgu, w celu poznania np. połączeń pomiędzy konkretnymi obszarami.

Na spotkaniu dowiemy się m.in. jak działa rezonans magnetyczny w kontekście mózgu, co znaczy dyfuzja rezonansu magnetycznego oraz jakie informacje możemy uzyskać przeprowadzając takie badanie.

DATA: 17.01.2020
GODZINA: 16:00
MIEJSCE: Uniwersytet SWPS (numer sali zostanie podany w późniejszym terminie, sprawdź na stronie wydarzenia - link poniżej)

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.