Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Socjologia dla architektów (i odwrotnie)

Socjologia dla architektów (i odwrotnie)

reklama
📅 Data: czwartek, 13 lutego 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Powiedzieć, że miasta stawiają na mieszkańców to banał w czasach, w których muszą o nich konkurować. Mieszkańcy potrzebni są jednak współczesnemu miastu w coraz większej liczbie różnych ról. To już nie tylko osoby płacące podatki czy świadczące pracę, ale też współtworzące materialność czy docierające do pracy i wypoczywające w korzystny, no właśnie: miastotwórczy sposób. Dyskutując o współczesnym mieście, projektując je i testując nowe formy aktywizmu czy prostu żyjąc, coraz częściej czynimy to z założeniem, że to właśnie nasza - mieszkańców - energia kredytować ma dalsze trwanie i rozwój miast.

W trakcie spotkania podebatujemy o przykładowych formach takiego aktywnego uczestnictwa w miejskich sieciach, a także zastanowimy się nad ich potencjałem i ograniczeniami. Kontekstem dla tych rozmów znowu uczynimy przestrzenie publiczne, a także zyskującą na popularności koncepcję miejskiej odporności (resilience).

Maciej Frąckowiak – socjolog, doktor nauk społecznych, badacz miasta i kultury wizualnej. Autor i redaktor tekstów oraz książek naukowych i popularyzatorskich o tej tematyce, m.in. raportu Architektem się bywa, przygotowanego wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana na zlecenie BAIPP m.st. Warszawa. Inicjator i kurator działań animujących miejską przestrzeń publiczną, a także debatę na jej temat. W latach 2016-2018 członek zespołu koordynującego program Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Wykładowca School of Form. Członek redakcji Notesu na 6 tygodni (badania i raporty).

Na zdjęciu:
Łukasz Jastrubczak, "Szczelina", fot. Michał Dąbrowski

Organizator: m.st. Warszawa

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.