Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
#zostańwdomu i weź udział w wydarzeniach transmitowanych online (tutaj lista).
W związku z epidemią koronawirusa wszelkie wydarzenia odbywające się w przestrzeni miasta są tymczasowo odwołane.
reklama
reklama

Klementyna Umer - "Tajemnica"

Klementyna Umer - "Tajemnica"

📅 Data: piątek, 28 lutego 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Dąbrowszczaków 2 (pokaż na mapie)
Zapraszamy na wieczór z piosenkami niekwestionowanego geniusza melodii, którego kompozycje najpiękniej współgrają z tekstami świetnych autorów.

bezpłatne wejściówki dostępne od 14 lutego w DK Praga

Jerzy Wasowski, kojarzony przede wszystkim z Kabaretem Starszych Panów, w swojej bogatej twórczości napisał wiele kompozycji, które czasem miały szansę zaistnieć tylko przez jedną ulotną chwilę.
Utwory te były pisane dla wielkich dam polskiej piosenki i teatru na potrzeby nierzadko jednorazowej audycji radiowej, spektaklu czy recitalu.

Od tego czasu, często od premierowego wykonania, piosenki te nieśmiało czekały na swoje ponowne odkrycie. Klementyna Umer postanowiła tchnąć w nie nowe życie i dać im szansę powrotu.
Tak powstała płyta „Tajemnica”, która swoją oficjalną premierę miała w maju 2018 roku i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem recenzentów i słuchaczy.

Jerzy Wasowski jest autorem wszystkich kompozycji wieczoru, teksty natomiast wyszły spod pióra Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Joanny Kulmowej, Antoniego Marianowicza i Ludwika Górskiego.

Klementynie towarzyszyć będzie Konrad Wantrych – fortepian.

bezpłatne wejściówki dostępne od 14 lutego w DK Praga

Klementyna Umer
Aktorka i wokalistka
Laureatka nagród na licznych festiwalach i przeglądach piosenki. Najważniejsze trofea to: Grand Prix Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, I nagroda na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, nagroda specjalna attaché kulturalnego Ambasady Francuskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej „Chantons á Wrocław”, nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu „Śpiewające Eurydyki” w Zielonej Górze.
W latach 2003-2017 współpracowała ze stołecznym Teatrem Rampa, zagrała tam kilkanaście premier; miała przyjemność pracować z reżyserami takimi jak Jan Szurmiej, Maciej Wojtyszko, Jan Prochyra, Piotr Furman, Paweł Aigner czy Michał Konarski.
Lata 2013-2017 to też współpraca z Teatrem 6.piętro w Warszawie, w którym grała w spektaklach „Bromba w sieci” (reż. Maciej Wojtyszko) i „Młynarski obowiązkowo!” (reż. Jacek Bończyk).
Od listopada 2016 roku regularnie występuje w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu.
Od lutego 2018 spektaklem „Nie tylko Starsi Panowie, czyli Wasowski do Kwadratu” rozpoczęła współpracę z warszawskim Teatrem Kwadrat.
Fani dubbingu znają jej głos z wielu bajek, seriali telewizyjnych, filmów i gier komputerowych. Jej głos można usłyszeć również w polskich wersjach językowych programów telewizyjnych i oprawie kanałów radiowych.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.