Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Skamieniałości w budowlach Warszawy

Skamieniałości w budowlach Warszawy

📅 Data: 20 stycznia 2020, poniedziałek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:15

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Stalowa 46 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zabytki Warszawy mają bardzo ciekawą historię, liczoną nie tylko w setkach, ale i w milionach lat. Co prawda powstały kilka wieków temu, ale ich wnętrza kryją naturalne kamienne posadzki wykonane ze skał, które powstały miliony lat temu. Wiek ciemnych wapieni skandynawskie zawierających skamieniałe muszle dawno wymarłych łodzików określa się na 480-460 mln lat. Wapienie z rejonu Kielc powstały około 380 milionów lat temu w gorącym i płytkim morzu, które zajmowało wówczas teren dzisiejszej Polski. Jasne (żółte, szare lub beżowe) wapienie jurajskie rejonu świętokrzyskiego tworzyły się w czasach, kiedy żyły dinozaury.
W tych dekoracyjnych kamieniach można łatwo znaleźć skamieniałości – czyli szczątki zwierząt żyjących w dawnych epokach geologicznych. Dzięki nim możemy odtworzyć dawne środowisko w którym żyły a tym samym dowiedzieć się jak wyglądały tereny Polski setki milionów lat temu.
Zapraszamy na imaginacyjną wycieczkę w czasie i przestrzeni, na spotkanie ze zwierzętami, których już dawno nie ma, ale które na stałe zapisały się w historii świata.

Wykład wygłosci Elżbieta Laszczka – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Geologii oraz Geografii Regionalnej), studia podyplomowe: Pedagogika i Geoturystyka (UW), Biologia (Politechnika Radomska). Żadnej pracy się nie boi, ma za sobą takie doświadczenia, jak praca przy odwiercaniu studni głębinowych (państwowe uprawnienia hydrogeologiczne), praca w Państwowych Wydawnictwach Geologicznych (redaktor) oraz 22 lata pracy w Technikum Geologicznym w Warszawie jako nauczyciel przedmiotów zawodowych. Stworzyła liczne programy autorskie, organizowała wyjazdy i ćwiczenia terenowe w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach, na Mazowszu.Od pięciu lat jest też licencjonowanym przewodnikiem warszawskim i geoturystycznym. Propaguje wiedzę o budowie i historii geologicznej Warszawy.

Miejsce: Kawiarnia To Się Wytnie, ul. Stalowa 46 od frontu
Czas: poniedziałek, 20 stycznia 2020, godz. 19:15

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site