Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spotkanie filmowe w Muzeum Ikon

Spotkanie filmowe w Muzeum Ikon

reklama
📅 Data: środa, 22 stycznia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Muzeum Ikon w Warszawie, Lelechowska 5 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum Ikon w Warszawie zaprasza na spotkanie filmowe "Codzienność cicha i wielka: film Cierpkie wino Ofara Joselianiego". Spotkanie poprowadzi dr irina Tatarova.

SEMINARIUM „WOKÓŁ NOWOSIELSKIEGO” jest poświęcone problemom sztuki sakralnej, wniknięciu w starożytną tradycję Kościoła Wschodniego, jest próbą potraktowania liturgii jako sztuki totalnej, tylko poprzez którą jest możliwa realizacja sensów teologicznych. Wychodząc z założenia, że sztuka jest jednym z najistotniejszych doświadczeń człowieka, próbujemy zadać sztuce liturgicznej najważniejsze pytania dotyczące człowieka. Seminarium składa się z wystąpień dwóch prelegentów, z których każdy próbuje podejść do wybranego zagadnienia z różnych stron i w ramach odmiennych dyskursów – teologicznego, filozoficznego, artystycznego i antropologicznego. Spotkanie kończy się otwartą dyskusją. Każdemu będzie towarzyszyła wystawa jednego dzieła wielkiego polskiego malarza i teologa Jerzego Nowosielskiego, który swoją sztuką i myślą patronuje seminarium.

„SPOTKANIE FILMOWE” - Fenomen filmu, jako żywe dzianie się sensu, jest taką formą sztuki, która próbuję „konkurować” z całościowym doświadczeniem sztuki liturgicznej. Dlatego przyglądanie się jej, badanie tej formy artystycznej otwiera perspektywy nowego zrozumienia sztuki liturgii. Spotkanie filmowe to spotkanie się z dziełem, jego oglądanie, poznanie jego historii i problematyki, zagłębienie się w język sztuki filmowej, odnalezienie w nim nowych perspektyw i możliwości doświadczenia artystycznego.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.