Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
Jazz Band Młynarski – Masecki - Płyta z zadrą w sercu
reklama
reklama

Poezja dzikości. Julia Fiedorczuk

Poezja dzikości. Julia Fiedorczuk

reklama
📅 Data: piątek, 24 stycznia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Miłośników poezji i krótkich form zapraszamy na kameralne spotkanie z cenioną i nagradzaną Julią Fiedorczuk. Laureatka nagrody im. Wisławy Szymborskiej, autorka wierszy, psalmów, powieści i opowiadań przeczyta swoje utwory. O związki poezji i ekologii pytać będzie Zofia Jabłonowska-Ratajska.

Podczas spotkania można będzie kupić tomiki Julii Fiedorczuk i oczywiście zdobyć autograf poetki.

Julia Fiedorczuk jest autorką sześciu książek poetyckich, zbioru opowiadań, dwóch powieści i kilku książek eseistycznych o poezji, ekologii, etyce i estetyce. Powieść „Nieważkość” (2016) przyniosła jej nominację do nagrody Nike. Za najnowszy tom poetycki „Psalmy” (2018) zdobyła nagrodę im. Wisławy Szymborskiej.

Jak pisze Jacek Gutorow „Psalmy” upominają się o wykluczonych ludzi, ale też o rośliny, zwierzęta i krajobrazy. Wykonują pracę żałoby dla tych, którzy zginęli w ostatnich wydarzeniach pełzającej globalnej wojny, ale też dla bezpowrotnie straconych gatunków i ekosystemów. Podobnie jak Psalmy Dawida, są to wiersze pisane czasem z dna otchłani, w sytuacji, która niejednokrotnie wydaje się beznadziejna, a mimo to są to wiersze celebrujące życie we wszystkich jego przejawach i pełne wdzięczności.

Za debiutancki "Listopad nad Narwią" Julia Fiedorczuk otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jest również laureatką austriackiej nagrody Huberta Burdy (2005), przyznanej za wiersze z tomu "Bio" opublikowane w czasopiśmie "Manuskripte". Należy do stowarzyszenia ASLE (Association for the Study of Literature and the Environment). Jej wiersze tłumaczone były m.in. na angielski, szwedzki, czeski, a nawet japoński i walijski.

Prowadzi rubrykę poetycką „Jeż na autostradzie” w miesięczniku „Znak”, regularnie pisuje do „Przekroju”. Mieszka w Warszawie.

BIG BOOK CAFE
UL. DĄBROWSKIEGO 81
02-503 WARSZAWA

24 STYCZNIA (PIĄTEK), GODZ. 19
WSTĘP WOLNY

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)