Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Pożegnania | Sztuka widzenia

Pożegnania | Sztuka widzenia

reklama
📅 Data: sobota, 15 lutego 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Bohaterem piątej odsłony cyklu jest Mieczysław Jahoda – operator filmowy, reżyser i pedagog. Pionier w zakresie nowych technik zdjęciowych, realizator pierwszych polskich filmów na taśmie „Eastmancolor” i systemem „Cinemascope”.

🗒Program

🗣 Wprowadzenie
Dr hab. Katarzyna Taras, filmoznawczyni i krytyczka filmowa, wykładowczyni Szkoły Filmowej w Łodzi, przybliży widzom tematykę filmu i zasygnalizuje wybrane – szczególnie interesujące w kontekście pracy operatora – fragmenty prezentowanego obrazu.

🎥 „Pożegnania” , zdj. Mieczysław Jahoda, reż. Wojciech Jerzy Has, Polska 1958, 97'
Film z pogranicza Szkoły Polskiej na podstawie powieści Stanisława Dygata z 1948 roku. Obraz traktuje o dylematach i moralnej klęsce przedwojennej inteligencji, która nie potrafiła sprostać wyzwaniom przed jakimi postawiła ją okupacja i późniejsze przemiany społeczne. Reżyser mistrzowsko uchwycił klimat powieści balansującej między realizmem, a absurdalnym ironicznym humorem i groteską.

👥 Spotkanie
Po filmie zapraszamy na prowadzoną przez Katarzynę Taras, rozmowę, w której udział wezmą najlepsi polscy operatorzy filmowi. Już wkrótce podamy nazwiska - obserwujcie nas!

ℹ Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

📨 Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Wydarzenie organizowane przez PSC Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych we współpracy z Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)