Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Małżeństwo w islamie

Małżeństwo w islamie

reklama
📅 Data: poniedziałek, 24 lutego 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Staromiejski Dom Kultury oraz Ośrodek Kultury Muzułamańskiej zapraszają 24.02.2020 o godz. 18.30 do Piwnicy Largactil Staromiejskiego Domu Kultury na spotkanie

MAŁŻEŃSTWO W ISLAMIE

Łączenie się w pary i instytucja małżeństwa towarzyszą ludzkości od tysięcy lat. Definicja małżeństwa oraz wszelkie tradycje z nim związane różnią się pomiędzy różnymi kulturami oraz religiami, a także zmieniają się w czasie.

A jeśli chodzi o islam? Jak zdefiniowane jest małżeństwo w Koranie? Czy małżeństwo w islamie to relacja oparta na miłości i partnerstwie czy raczej subordynacji i posłuszeństwu? Jak brzmi przysięga małżeńska w tradycji muzułmańskiej? i czy w ogóle taka jest? Ile żon może mieć muzułmanin? Czy mahr to cena za żonę? A co z rozwodami?

Na te oraz wiele innych pytań odpowie Nedal Abu Tabaq - z pochodzenia Palestyńczyk - urodził się 14 stycznia 1971 r. w Al-Chafji w Arabii Saudyjskiej, gdzie emigrowali jego rodzice. Szkołę średnią ukończył w Kuwejcie. W 1998r. przyjechał w ramach stypendium do Polski, by podjąć studia medyczne. W 1997r. zdobył tytuł lekarza na Akademii Medycznej w Lublinie. W czasie studiów czynnie angażował się w działania na rzecz integracji studentów muzułmańskich i został członkiem Stowarzyszenia Studentów Muzułmańskich w Polsce. W międzyczasie rozpoczął czteroletnie studia teologiczno-prawnicze (szariat) we Francji, które ukończył w 2004r. Następnie zawodowo zajął się posługą religijną i opieką nad wspólnotą muzułmańską w Lublinie. Został imamem oraz dyrektorem Lubelskiego Centrum Islamu.Jest współzałożycielem Ligii Muzułmańskiej w RP i od 2008 roku pełni funkcję muftiego LM w RP - wydaje oficjalne interpretacje w sprawach życia religijnego i prywatnego, w zgodzie z zasadami islamu. Odpowiada za korektę merytoryczną tłumaczenia hadisów al-Buchari. Obecnie zajmuje się tłumaczeniem Koranu na język polski.
Jest przywiązany do tradycji intelektualnej islamu i duchowego wymiaru religii. Uważa, że wiedza i akceptacja innych jest kluczem pokojowego współistnienia wielu kultur i religii na świecie.
Aktywnie uczestniczy w dialogu międzykulturowym i międzyreligijnym poprzez prowadzenie wykładów, spotkań i szkoleń; publikacje artykułów o tematyce społecznej i religijnej; udział w programach radiowo-telewizyjnych.
Jest ojcem trojga dorosłych już dzieci. Ma wielu przyjaciół zarówno wśród wyznawców islamu, chrześcijaństwa jak i judaizmu. Jego pasją są filmy, a sukcesywnie spełnianym marzeniem – podróże.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.