Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Hajnt: o katastrofie klimatycznej

Hajnt: o katastrofie klimatycznej

📅 Data: 27 lutego 2020, czwartek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Hajnt to cykl spotkań i debat, przeznaczony zarówno dla profesjonalistów z różnych dziedzin, jak i osób, które są zainteresowane dialogiem judaizmu ze współczesnością.

27 lutego 2020 o 19:00 zapraszamy do JCC Warszawa (Chmielna 9A) na Hajnt o katastrofie klimatycznej!

To, co obecnie dzieje się z naszym klimatem, już od dawna nie jest jakąś teorią prawdopodobieństwa, lecz prawdziwą i coraz szybszą katastrofą. Coraz wyższe temperatury, pożary, powodzie, anomalie pogodowe, wymieranie kolejnych gatunków roślin i zwierząt… To wszystko nie są teoretyczne opowieści snute gdzieś daleko i nas nie dotyczące, lecz najprawdziwsza rzeczywistość. Co dzieje się obecnie z naszym klimatem, jak bardzo człowiek go niszczy, jak będzie wyglądał nasz świat za 20 czy 50 lat?

Zapraszamy do posłuchania rozmowy Katarzyny Jagiełło z Joanną Pawluśkiewicz, Magdaleną Kozłowską i rabinem Michelem Schudrichem.

Wstęp wolny!

O dyskutujących:

Joanna Pawluśkiewicz - scenarzystka, aktywistka. Autorka powieści „Pani na domkach”; „Telenowela”, współautorka projektów „Nowe Legendy Miejskie”, „Duży Pies nie szczeka”. Współpracuje z HBO Polska („Bez Tajemnic”, „Pakt”). Laureatka nagrody filmowej Orzeł za film „Powstanie Warszawskie”. Uczennica Second City w Chicago i „Improv Olimpics”, współtwórczyni Klubu Komediowego w Warszawie. Instruktorka w warszawskiej Szkole Impro. Od 2017 roku związana z ruchem społecznym Obóz dla Puszczy. Mieszka w Puszczy Białowieskiej.

Magdalena Kozłowska - aktywistka społeczna, z ruchem antysmogowym związana od 2013 roku, jako współzałożycielka Krakowskiego Alarmu Smogowego. Obecnie prowadzi działania także na poziomie centralnym w ramach Polskiego Alarmu Smogowego. Adiunkta w Centrum im. Anielewicza Instytutu Historycznego UW.

Rabin Michael Schudrich, urodził się w Nowym Jorku w 1955 roku. Uczęszczał do szkół żydowskich w rejonie Nowego Jorku, następnie studiował na State University of New York w Stony Brooks. W 1977 uzy- skał BA w religioznawstwie. Michael Schudrich został rabinem w 1980, a dwa lata później ukończył studia historyczne w uniwersytecie Columbia. Lata 1983-1989 spędził w Japonii, gdzie dbał o potrzeby religijne miejscowej społeczności żydowskiej, uczył żydowskiej kultury i historii. Działał także na rzecz upamiętnienia bohaterskiej działalności konsula Sugihary. Już jako student, w latach 70., rabin Schudrich podróżował do Europy Środkowej i Wschodniej i nawiązywał kontakty z żyjącymi tu Żydami. W 1990 zaczął pracować dla Fundacji Laudera. Lata 1992-98 spędził w Warszawie. Do Polski powrócił w czerwcu 2000 jako główny rabin Warszawy i Łodzi. 8 grudnia 2004 Michael Schudrich został wybrany Naczelnym Rabinem Polski.

Katarzyna Jagiełło – w latach 2014-2018 członkini Rady ds. Rolnictwa Ekologicznego przy Ministrze Rolnictwa. Prowadzi kampanię poświęconą ochronie owadów zapylających, współtwórczyni akcji „Adoptuj Pszczołę”. W kwietniu 2016 przez kilka dni okupowała dach Ministerstwa Środowiska pod hasłem „Cała Puszcza parkiem narodowym”, a w 2016 blokowała harvestery wycinające drzewa w puszczy. W 2016 została uznana przez „Wysokie Obcasy” za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, w 2018 – za jedną z najśmielszych. Absolwentka Leadership Academy for Poland.

Naszym priorytetem jest umożliwienie udziału w wydarzeniach i zajęciach wszystkim zainteresowanym, również osobom z niepełnosprawnościami. Osoby potrzebujące asysty zainteresowane udziałem prosimy o kontakt mailowy pod adresem biuro@jccwarszawa.pl lub telefoniczny pod numerem +48533072790.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop zapisz w kalendarzu ustaw przypomnienie
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site