Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przeżyć wspaniałą przygodę z komiksem. Nie trzeba być doświadczonym rysownikiem – wystarczą chęci i gotowość do zaangażowania oraz zainteresowanie tematem.
Celem naszego komiksu jest walka z krzywdzącym stereotypem, że Afrykanie nie mieli konstruktywnego wpływu na postęp na swoim kontynencie - wręcz przeciwnie, Afryka to kontynent setek, tysięcy nieznanych szerzej historii pionierów, liderów, którzy tworzyli i tworzą nadal, jego wspaniałe dziedzictwo kulturowe. Materiału zatem nie zabraknie nam na wiele kolejnych edycji!
Tym komiksem chcemy przybliżać historię i kulturę Afryki poprzez jej bohaterów a także inspirować ludzi.
Podczas dwudniowych warsztatów adaptujemy na komiks fragment biografii postaci ważnej dla kontynentu afrykańskiego.
Wszystko pod okiem i przy doradztwie Bereniki Kołomyckiej – artystki komiksowej, doświadczonej w prowadzeniu tego typu warsztatów. Dodatkowo pomocnym i inspirującym aspektem jest niezwykła plastyczność, bogata i barwna estetyka wielu kultur Afryki, które są tłem do ilustrowanych losów superbohaterów tego kontynentu i wspaniale nadają się do przeniesienia na obrazy.
Prace uczestników zostaną wydane w albumie podobnym do tych wydanych w ramach poprzednich edycji naszych warsztatów: link
Chętnych zapraszamy w dniach 15 i 16 lutego 2020 r. w godz. 10.00-16.00 do Staromiejskiego Domu Kultury. Udział w obu dniach warsztatów jest obowiązkowy.
Udział bezpłatny, zapewniamy podstawowe materiały. Konieczne zapisy: pzajac@sdk.pl, 022 831 23 75 w. 141
Warsztaty dla osób dorosłych, ewentualnie nastoletnich (16+)
----
Warsztaty odbywają się w ramach 7. edycji programu edukacji kulturalnej "Kultury i Postaci Afryki"
Piękna, ogromna i bardzo zróżnicowana Afryka dała początek całej ludzkości – według wielu źródeł pierwszy człowiek pochodzi właśnie z terenu Abisynii (obecnie Etiopia). Kontynent to 54 państwa, blisko 2 tysiące języków i dialektów -istny tygiel kulturowy, jeden z najszybciej rozwijających się regionów świata, miejsce tętniące różnymi rodzajami sztuki, w którym współistnieją wspaniałe parki przyrodnicze oraz nowoczesne metropolie, gdzie przenoszą się światowi liderzy nowych technologii.
Podczas spotkań poznajemy zróżnicowane kultury poszczególnych regionów Afryki, przenikanie tradycji i nowoczesności a także aktualne trendy kulturowe. Przybliżamy też szereg postaci ważnych dla kontynentu afrykańskiego – zarówno historycznych jak też bardzo aktualnych osobistości świata kultury i sztuki, nauki, społeczników, aktywistów itp.
Organizator – Staromiejski Dom Kultury
Partnerzy- Fundacja Adulis, Fundacja dla Somalii, Forum Kenijsko-Polskie, Centrala – Central Europe Comics Art., Fundacja AfrykaConnect, Fundacja FilmGramm, Katedra Języków i Kultur Afryki Uniwersytetu Warszawskiego, Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne.