Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Życie po końcu świata. Grupa czytelnicza - spotkanie #1

Życie po końcu świata. Grupa czytelnicza - spotkanie #1

📅 Data: 18 lutego 2020, wtorek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Departament Obecności, Pańska 3 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Departament Obecności Muzeum Sztuki Nowoczesnej rozpoczyna działalność otwartej grupy czytelniczej, w ramach której będziemy budować i rozwijać wspólną bazę teoretyczną pomocną w myśleniu i dyskutowaniu o katastrofie klimatycznej. Spotkania przyjmą formę warsztatów z tekstami, w czasie których będziemy analizować przyczyny, skutki i przebieg planetarnej zmiany w kontekście działań artystycznych, dźwięku, geopolityki, myśli ekologicznej, etyki, estetyki, filozofii, ekonomii oraz propozycji możliwych działań. Efekt pierwszego półrocza naszych spotkań opublikujemy w trzecim numerze magazynu towarzyszącego wystawie “Wiek Półcienia”. Grupę czytelniczą organizują Jakub Depczyński i Bogna Stefańska.

Podczas pierwszego spotkania będziemy dyskutować o tekście francuskiego socjologa Bruno Latoura pt. "Czekając na Gaję. Komponowanie wspólnego świata poprzez sztukę i politykę" oraz porozmawiamy o lekturach na kolejne zajęcia i organizacji działalności grupy w najbliższych miesiącach.

Lektura: B. Latour, "Czekając na Gaję. Komponowanie wspólnego świata poprzez sztukę i politykę", przeł. A. Kowalczyk, w: Ekologie, red. A. Jach, P. Juskowiak. A. Kowalczyk, Łódź 2014, s. 157-174.

Osoby zainteresowane dostępem do tekstów prosimy o kontakt na adres email bogna.stefanska@do.artmuseum.pl lub jakub.depczynski@do.artmuseum.pl

Spotkania grupy czytelniczej są prowadzone w języku polskim i odbywają się od lutego do czerwca 2020 roku w każdy trzeci wtorek miesiąca o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum przy ulicy Pańskiej 3.

Daty spotkań grupy czytelniczej: 18.02, 17.03, 21.04, 19.05, 16.06

Wszelkie pytania dot. organizacji grupy, przebiegu zajęć, lektur itp. prosimy kierować bezpośrednio do organizatorek na adres email bogna.stefanska@do.artmuseum.pl lub jakub.depczynski@do.artmuseum.pl

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site