Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

powiadomienia fanpage instagram
#zostańwdomu i weź udział w wydarzeniach transmitowanych online (tutaj lista).
W związku z epidemią koronawirusa wszelkie wydarzenia odbywające się w przestrzeni miasta są tymczasowo odwołane.
reklama
reklama

10 największych błędów popełnianych podczas wyprawy na Kazbek

10 największych błędów popełnianych podczas wyprawy na Kazbek

reklama
📅 Data: wtorek, 25 lutego 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, ul. Wilcza 25 (pokaż na mapie)
Ewa Stachura & Nika Gomiashvili

Wydaje się, że w Polsce o Kazbeku (5054 m), czyli o gruzińskim „Lodowym Szczycie”, wiemy już wszystko i że prawie wszyscy już na nim byli. Ta góra zdecydowanie zachwyca i jest wizytówką całej Gruzji, a także najpopularniejszym szczytem tego kraju, na który rocznie próbuje wspiąć się ok. 5000 osób, z czego ponad 70% to Polacy.

Tymczasem w interneciewciąż znajdziemy artykuły z przyciągającymi uwagę tytułami sugerującymi, że do wejścia na jego szczyt nie potrzeba nawet rękawiczek. Polscy ratownicy wciąż prowadzą tam bazę ratunkową i w każdym sezonie udzielają pomocy kilkuset wspinaczom, którzy – najczęściej w efekcie złego przygotowania i własnych błędów – narażają siebie na utratę zdrowia, a często nawet życia. Ambasada Polski w Gruzji wciąż ustawia tabliczki ostrzegawcze w języku polskim na trasie prowadzącej na szczyt oraz wciąż apeluje na swojej stronie internetowej o niebagatelizowanie zagrożenia jakim jest wspinaczka na Kazbek. A my wciąż spotykamy podczas ataku szczytowego przypadkowych „spacerowiczów” bez sprzętu, w adidasach i w dresie!

Dlatego podczas tego spotkania dowiecie się jak zorganizować wyprawę na Kazbek tak, aby pozostała ona na zawsze najlepszą przygodą w waszym życiu i abyście z tej wyprawy wrócili cali i zdrowi. My, czyli Ewa Stachura oraz Nika Gomiashvili, właściciele oraz przewodnicy MountainFreaksMountain Travel & Adventure Agency - polsko-gruzińskiej agencji górskiej, która została uhonorowana nagrodą THE BEST ADVENTURE TOURISM AWARD przez międzynarodowe jury w konkursie gruzińskiej branży turystycznej, przeanalizujemy wszystkie najczęściej popełniane błędy podczas wyprawy na Kazbek i przekażemy Wam konkretne rady, które pomogą Wam zaplanować waszą wyprawę tak, aby była bezpieczna i skuteczna. Podzielimy się z Wami doświadczeniem, na które składa się ponad 150 naszych wejść na Kazbek, ponad 1000 zorganizowanych przez nas wypraw na Kazbek i ponad 10 lat pracy w charakterze przewodnika wysokogórskiego na Kazbeku.

Pokaz ten jest częścią naszej corocznej „trasy pokazowej”, której celem jest zachęcanie do odwiedzenia Kaukazu i zdobywania jego szczytów oraz propagowanie bezpiecznej i świadomej turystyki w gruzińskich górach. Jest to też okazja do spotkania się z nami w Polsce, bo na co dzień mieszkamy i pracujemy w Gruzji.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenie

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.