Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Echa. Korzyński 80. | Koncert i dyskusja

Echa. Korzyński 80. | Koncert i dyskusja
📅 Data: sobota, 07 marca 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA Wałbrzyska 3/5, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Podczas wieczoru w FINA porozmawiamy o renesansie zainteresowania twórczością Korzyńskiego, a także posłuchamy, jak estetyka jego utworów z lat 70. i 80. inspiruje twórców młodszego pokolenia.

Świadomie czy nie, wszyscy znamy twórczość Andrzeja Korzyńskiego. Kompozytora, który napisał muzykę do klasycznych dzieł Wajdy i Żuławskiego, ale też do „Akademii Pana Kleksa” czy „W pustyni i w puszczy” . I choć pierwszy wydany w Polsce po wojnie album z muzyką filmową zbierał dzieła Korzyńskiego, dopiero w mijającej dekadzie jego twórczość zaczęła budzić należne jej zainteresowanie. Przyczyniły się do tego płyty wydawane przez brytyjską wytwórnię Finders Keepers Records i polskie GAD Records, a także książkowe i filmowe opracowania oraz remiksy jego utworów. Podczas wieczoru w FINA przysłuchujemy się echom dorobku kompozytora.

🗒 Program

👥 19:00 | Echa. Korzyński 80 | spotkanie
W rozmowie o fenomenie Korzyńskiego i nowej fali jego popularności wezmą udział: szef wytwórni GAD Records – Michał Wilczyński, kompozytor Stefan Wesołowski oraz publicysta Bartek Chaciński.

🎵 20:00 | Stefan Wesołowski | koncert
Podczas premierowego wykonania Wesołowski zaprezentuje na żywo muzykę napisaną do dokumentu „Ucieczka na Srebrny Glob” w reżyserii Jakuba Mikurdy.

Kompozytor tak opowiada o tych utworach: „Są one rodzajem hołdu dla brzmienia i języka, które Korzyński odkrył dla polskiego kina. Są również impresją na temat świata i estetyki mojego dzieciństwa. Muzyka do filmu została stworzona całkowicie na syntezatorach analogowych z lat 70. i 80. oraz z użyciem analogowych efektów […] Na koniec zszyłem całość fakturami rozpisanymi na cztery wiolonczele.”

ℹ Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki wydawane od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

💌 Kontakt
W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧