Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

Międzynarodowa Nagroda im. Łobodowskiego

reklama
📅 Data: poniedziałek, 09 marca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na wręczenie Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Józefa Łobodowskiego, profesorowi Januszowi Andrzejowi Riegerowi. Uroczystość odbędzie się 9 marca o godzinie 13.00 w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

Uroczystość wręczenia nagrody poprzedzi Salon Dobrej książki, na którym zaprezentowana zostanie publikacja Marzec 1968 w Lublinie pod redakcją Zbigniewa Włodzimierza Fronczka, Stanisława Kierońskiego, Stanisława Rogali - Prowadzenie: dr Jan Sęk. Po części prezentacyjnej nastąpi wręczenie Honorowego Dyplomu Akademii Historii Literatury Polskiej i Słowiańskiej Prezesowi Zbigniewowi Fronczkowi.

Prof. Janusz Andrzej Rieger urodził się 20 września 1934 roku w Krakowie. W 1939 roku jego ojciec został zmobilizowany do Wojska Polskiego, a w 1940 roku zamordowany w Katyniu.
W latach 1951-1955 Andrzej Rieger studiował filologię rosyjską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Następnie w latach 1956-1959 zajmował stanowisko aspiranta na Uniwersytecie Warszawskim. W 1960 roku rozpoczął pracę w Instytucie Slawistyki PAN, gdzie przeszedł wszystkie etapy naukowe w swojej karierze aż do osiągnięcia tytułu profesora zwyczajnego w 1992 roku. Od 1997 roku kontynuował swoje badania w Instytucie Języka Polskiego PAN i Ośrodku Badań nad Tradycją Antyczną Uniwersytetu Warszawskiego. Opróćz tego związał się z Uniwersytetem Łódzkim i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim.

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Lublinie – wspierane przez fundacje „Willa Polonia” (Lublin), „Dla Pokoleń” (Lublin), Stowarzyszenie Polska-Wschód (Oddział w Lublinie) oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie od pięciu lat przyznaje nagrody im. Łobodowskiego pisarzom, tłumaczom, artystom, działaczom kultury, hierarchom Kościoła.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.