Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
#zostańwdomu i weź udział w wydarzeniach transmitowanych online (tutaj lista).
W związku z epidemią koronawirusa wszelkie wydarzenia odbywające się w przestrzeni miasta są tymczasowo odwołane.
reklama
reklama

Ok, Boomer. Media, popkultura i świat młodzieży - POZA STEREOTYPY. WOKÓŁ GENERACJI Z

Ok, Boomer. Media, popkultura i świat młodzieży - POZA STEREOTYPY. WOKÓŁ GENERACJI Z

📅 Data: czwartek, 16 kwietnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA Wałbrzyska 3/5, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
Cykl "Ok, Boomer. Media, popkultura i świat młodzieży"

Historia, jak wiadomo, lubi się powtarzać. Niestety dotyczy to także historii międzygeneracyjnych nieporozumień. Jeżeli potraktujemy serio obecne w dyskursie medialnym narracje dotyczące generacji Z, możemy dojść do przekonania, że różni się ona diametralnie od wszystkich wcześniejszych pokoleń. W stwierdzeniu tym jest oczywiście ziarno prawdy. Zmiany technologiczne, społeczne czy obyczajowe, a także ich szybsze niż kiedykolwiek przedtem tempo, w istotny sposób wpływają na kształt codzienności i funkcjonowanie współczesnej młodzieży. Podczas naszych spotkań postaramy się jednak przyjąć nieco inną perspektywę. Co wydarzy, jeśli zapomnimy na chwilę o odmienności doświadczeń i środków wyrazu? Czy może, spoza nieporozumień i barier komunikacyjnych, wyłonią się też zaskakujące podobieństwa emocji, potrzeb i przeżyć? Z takiej właśnie – empatycznej – perspektywy przyglądać się będziemy praktykom medialnym, językowi czy popkulturowej rzeczywistości, w której funkcjonuje (i którą współtworzy) „ta dzisiejsza młodzież”.

W kolejnych spotkaniach uczestniczyć będą ekspertki i eksperci zajmujący się tematyką mediów, popkultury, zmian generacyjnych, a także szeroko rozumianej kultury dziecięcej i młodzieżowej zaproszeni przez kuratorów cyklu – Ewę Korzeniowską oraz dra Karola Jachymka (który poprowadzi pierwsze trzy prelekcje).

Do uczestniczenia w zajęciach zachęcamy przede wszystkim rodziców i opiekunów. Cykl jednak skierowany jest również do wszystkich tych osób, które są zainteresowane skuteczniejszą komunikacją i lepszym zrozumieniem świata współczesnej młodzieży.

🔵 16.04.2020 | PO(D)ŁĄCZENI! O PRAKTYKACH MEDIALNYCH WSPÓŁCZESNEJ MŁODZIEŻY
Intensywność korzystania z mediów cyfrowych często bywa powiązana z wiekiem. Co jednak tak naprawdę robią młodzi ludzie każdego dnia przez wiele godzin wpatrując się w ekrany swoich smartfonów? Czy rzeczywiście tracą wtedy czas? Co oglądają? Czym się zajmują? Z kim rozmawiają?
Podczas spotkania dowiemy się, jak wyglądają praktyki medialne charakterystyczne dla młodzieży, odwiedzimy najbardziej popularne strony, przyjrzymy się prześmiewczym memom, porozmawiamy na temat chętnie subskrybowanych kanałów, a także zastanowimy się nad innymi formami popkulturowej przekory czy ironii.

🔵 28.05.2020 | TIKTOK I OKOLICE, CZYLI KTO JEST KIM W SOCIAL MEDIACH?
W dyskursie medialnym dotyczącym młodzieży chętnie akcentowany jest podział na to, co „cyfrowe” i to, co „rzeczywiste”. Ten język opisu często prowadzi nie tylko do wielu uproszczeń, ale też do poważnych nieporozumień – m.in. w kontekście komunikacji w rodzinie czy w szkole. Wyraźną niewspółmierność narzędzi stosowanych do określania codzienności dzisiejszej młodzieży widać doskonale m.in. w narracjach dotyczących jej funkcjonowania w mediach społecznościowych.
Podczas spotkania dowiemy się, jaką rolę w życiu młodych osób pełnią szeroko rozumiane social media, takie jak Snapchat, Instagram czy YouTube. Przyjrzymy się fenomenowi TikToka, analizując m.in. najbardziej popularne trendy i formaty, a także działania najchętniej oglądanych twórców i stosowane przez nich strategie budowania karier.

Godziny: 18.00-19.30

ℹ Wstęp
Rejestracja z pośrednictwem formularza ➡ link
Liczba miejsc ograniczona (80).

💌 Kontakt
Ewa Korzeniowska, ewa.korzeniowska@fina.gov.pl, 22 380 49 82

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop zapisz w kalendarzu ustaw przypomnienie
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.