Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

Wystawa #zostańwgalerii

Wystawa #zostańwgalerii

reklama
📅 Data: sobota, 13 czerwca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, HOS gallery, Dzielna 5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Po tygodniach obcowania ze sztuką za pomocą monitora, HOS gallery zaprasza do kontaktu na żywo z wybranymi pracami z kolekcji. Niechaj to będzie prawdziwa interakcja, zasadzająca się na budowanej przez długi czas tęsknocie, na celebrowaniu zmysłów pobudzonych niecodzienną sytuacją ostatnich tygodni.

W ostatnim czasie tempo naszego życia zwolniło. Przedefiniowaliśmy wiele pojęć, zmieniliśmy nasze zwyczaje i adaptowaliśmy sposoby codziennego funkcjonowania do przymusowego pozostania w domowym zaciszu. Zmiany, które zaszły wokół nas niepostrzeżenie wpłynęły również na naszą percepcję świata. W okresie kwarantanny nauczyliśmy się celebrować małe rzeczy, doceniać piękno codziennych rytuałów. Zapewne wielu z nas dokładnie przestudiowało fakturę ścian w naszych czterech kątach i na pamięć znamy każdy zaciek, zabrudzenie. Przez długi czas z nadzieją i niepokojem nasłuchiwaliśmy dźwięków dobiegających zza okna - sygnałów nadchodzącej wiosny. Powietrze nigdy nie pachniało piękniej niż w trakcie pierwszego spaceru po długim niewychodzeniu z domu.

Pielęgnujmy ten stan i nie dążmy do ponownego przeciążenia zmysłów nadmiarem bodźców i presją „nadrabiania zaległości”. Nie obwiniajmy się i nie przynaglajmy do „powrotu do normalności”, a raczej przyjmijmy ostatnie doświadczenia ze spokojem i świadomością, że paradoksalnie kryje się w nich korzyść dla naszej wrażliwości.

HOS gallery wraz z wystawą #zostańwgalerii zaprasza do rozsądnego korzystania z możliwości opuszczenia własnych czterech kątów. Potraktujmy wytyczne dotyczące liczby osób w przestrzeni publicznej jako niepowtarzalną okazję do bezpośredniego kontaktu ze sztuką. W każdej sali będzie miejsce, gdzie będziecie mogli się rozgościć i spędzić czas w nowym otoczeniu.

Każda osoba otrzyma okazję indywidualnego lub rodzinnego obcowania z wybranymi pracami kolekcji HOS gallery: Przemka Mateckiego, Leona Tarasewicza, Tomasza Tatarczyka, Irminy Staś oraz reliefami Kai Wielowiejskiej.

Niewielka liczba prac oraz ich minimalistyczny charakter zapraszają do dokładniejszego oglądu; śledzenia duktu pędzla, niuansów barwnych oraz precyzji kompozycji.

Na miejscu będzie towarzyszyła Wam tylko jedna osoba, gotowa odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące zaprezentowanych prac, ale i porozmawiać ze wszystkimi zmęczonymi już społecznym dystansowaniem. Możecie też pomilczeć i zostać sami z sobą. Wraz z najbliższymi, czworonogiem wyjdźcie z domu i ruszcie do galerii. Już możecie. A my, jak nigdy, na Was czekamy.

Zapraszamy do odwiedzin i dla formalności prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa:
- przed wejściem należy skorzystać z płynu dezynfekującego do rąk
- w galerii mogą znajdować się maksymalnie 4 osoby
- należy zachować 2 metrowy dystans od innych osób
- obowiązuje zakrycie nosa i ust

Wystawa dostępna w dniach 14 maja - 13 czerwca 2020 r.
godziny otwarcia: czwartek - piątek: 12.00-19.00, sobota: 12.00 - 16.00

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.