Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czytanie performatywne "Ogrody Frau Hess"

Czytanie performatywne "Ogrody Frau Hess"
📅 Data: czwartek, 22 stycznia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


JCC Warszawa, JDC Poland oraz Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/ zapraszają na kolejne czytanie performatywne z cyklu Bima już 22 stycznia 2015 o 19:00!

Tym razem czytany będzie dramat autorstwa Miltona Fredericka Marcusa "Ogrody Frau Hess", w tłumaczeniu Daniela Woźniaka. Tekst na licencji ADiT.

Reżyseria: Karolina Kirsz
Występują: Andrzej Blumenfeld, Ernestyna Winnicka

Obowiązkowa rezerwacja bezpłatnych wejściówek: biuro@jccwarszawa.pl (z dopiskiem "Bima")

Serdecznie zapraszamy!


Opis sztuki (ze strony ADiT):

Hitlerowskie Niemcy 1944 roku. Isaac Baum, przed wojną profesor botaniki, zostaje odesłany z obozu koncentracyjnego do pracy w charakterze ogrodnika, do posiadłości Frau Ilse Hess. Ilse Hess, elegancka arystokratka, żona zastępcy Fuhrera, Rudolfa Hessa, który po ucieczce z Niemiec do Anglii został tam internowany, zażądała od władz nowego ogrodnika w miejsce poprzedniego, powołanego do wojska.

O pracę tę starało się uprzednio wielu kandydatów, których jednak Frau Hess odrzuciła. W tej opartej na faktach sztuce spotykamy dwa całkowicie przeciwstawne sobie charaktery kobiety i mężczyzny, uformowanych przez całkowicie odmienne kulturalne, religijne i historyczne uwarunkowania, którzy ulegają niespodziewanie wzajemnej fascynacji i pożądaniu.

Frau Hess, niegdyś dumna przedstawicielka wyższych społecznych sfer i politycznego establishmentu hitlerowskich Niemiec, żyje po ucieczce męża w niemalże całkowitej izolacji. W chwili gdy Izzak Baum wkracza w jej życie, jej rasowe uprzedzenia i religijna bigoteria okazują się jedynie pustą afektacją. Baum, który początkowo wydaje się zdeptaną ofiarą nazistowskich prześladowań, powoli odsłania swoją prawdziwą naturę: człowieka dumnego, pełnego wewnętrznych konfliktów, który był zmuszony zrezygnować ze swojego ludzkiego formatu, by stać się częścią świata Frau Hess. W miarę pogłębiania się ich zażyłości Frau Hess proponuje Izzakowi pomoc w odnalezieniu córki. Gest ten rozbudza w Izzaku uczucie miłości do Ilsy. Ostatni wybuch namiętności, swoisty dans macabre, otwiera i iluminuje dusze obojga antagonistów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę