Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

5G – czy jest się czego bać? | Wieczory dla dorosłych online

5G – czy jest się czego bać? | Wieczory dla dorosłych online
📅 Data: czwartek, 16 lipca 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🔥 W różnych krajach podpalane są maszty telefonii komórkowej, a wokół 5G mnożą się teorie spiskowe. Czy mamy się czego obawiać?

📱⛔️ Jaki wpływ mają na nas fale radiowe, z którymi spotykamy się na co dzień? Czy 5G jest zagrożeniem dla naszego zdrowia? Czy może być odpowiedzialne za szybkie rozprzestrzeniania się koronawirusa? Czy zwiększa ryzyko zachorowania na raka? Czy sieć 5G może przyczynić się do obniżenia odporności ludzkiego organizmu? Co właściwie emituje telefon komórkowy i jaki to ma wpływ na organizm człowieka?

Takie pytania wypełniają internet. Odpowiedzi na nie udzieli Dariusz Aksamit – fizyk medyczny, który wyjaśni czym jest technologia 5G, a także zmierzy się z mitami i fake newsami na jej temat.

👉🏻 16 lipca, o godz. 19.00, w trakcie Wieczoru dla Dorosłych online. Bądźcie wtedy na profilu CNK >> link

📍 Dariusz Aksamit, fizyk medyczny, pracujący na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się zastosowaniami promieniowania jonizującego w medycynie, pomiarami promieniowania i ochroną radiologiczną, pomiarami radonu. Współpracuje m.in. z Narodowym Centrum Onkologii oraz Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej. Naukowiec, popularyzator i działacz NGO.
Równolegle do pracy zawodowej intensywnie działa w organizacjach pozarządowych: współzałożyciel i pierwszy Prezes Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, zrzeszającego naukowców-popularyzatorów, współfundator i przewodniczący Rady Fundacji Marsz dla Nauki, członek zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej, wolontariusz Fundacji Forum Atomowe.
Laureat nagrody „Popularyzator Nauki 2018” w kategorii Animator przyznanej przez serwis Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest również finalistą pierwszej polskiej edycji konkursu FameLab.

Transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu >> link
(nie korzystaj z linków umieszczanych w komentarzach na FB)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę