Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawa z Konwickim - spacer na pożegnanie Pisarza

Warszawa z Konwickim - spacer na pożegnanie Pisarza
📅 Data: sobota, 17 stycznia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Spotykamy się w sobotę w południe przed Empikiem na Nowym Świecie, by pożegnać Tadeusza Konwickiego godzinnym spacerem jego śladami. Będziemy szli Nowym Światem i okolicami, przejdziemy pod balkonem Pisarza przy ulicy Górskiego, Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi. Miniemy dawny gmach cenzury i zajrzymy do siedziby Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Zakończymy na placu Trzech Krzyży, skąd chętni przejdą do kawiarni Czytelnika, by zamówić herbatę przy stoliku, przy którym Tadeusz Konwicki siadał do niedawna tak wiele razy.

Zbiórka o godz. 12.00 na skrzyżowaniu Nowego Światu i Alej Jerozolimskich (przed sklepem Empik).

Podczas spaceru, który potrwa ok. godziny, będzie nas prowadził audioprzewodnik „Warszawa z Konwickim”, który opowiada o życiu i twórczości Pisarza poprzez fragmenty Jego książek oraz tradycyjnie kojarzone z Nim miejsca.

UWAGA! Na spacer zabieramy własne nośniki elektroniczne z pobranym plikiem i słuchawkami. Na wszelki wypadek zapewniamy także sprzęt nagłaśniający i na całej trasie będziemy odtwarzać audioprzewodnik z głośnika.
Plik do pobrania: link


Więcej o audioprzewodniku…
Audioprzewodnik „Warszawa z Konwickim” powstał w 2012 roku w ramach Festiwalu Warszawskiego „Niewinni Czarodzieje”. Przedstawia fascynujący świat Pisarza. Zawiera elementy biograficzne, przybliża Jego dorobek twórczy oraz niektóre z wątków literackich zaczerpniętych z jego powieści.
W trudnych czasach PRL-u, mimo cenzury czy represji wobec artystów, polska literatura, film i sztuka rozwijały się i pokazywały, czasem w krzywym zwierciadle, komunistyczne realia. Jednym z czołowych przedstawicieli tamtych czasów był Tadeusz Konwicki. To on poruszał trudne kwestie funkcjonowania w czasach komunistycznej Polski, pytał o sens życia, kondycję człowieka. Kluczowe dla tego okresu są między innymi „Wniebowstąpienie” czy „Mała Apokalipsa”, dwie surrealistyczne powieści pokazujące ponury obraz warszawskiej rzeczywistości lat 60. i końca lat 70. Fabuła utworów rozgrywa się w stolicy. Wraz z bohaterami powieści możemy poznać tę zapomnianą już Warszawę, której pozostałości wciąż możemy jednak spotkać.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę