Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmów "AFTER THE FACTORY" i "DETROIT WILD CITY"

📅 Data: niedziela, 08 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Zabaw, ul. Myśliwiecka 9 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


"PLAN FILMOWY" to sezonowy (wakacyjny!) przegląd dobrego kina. Od 07 lipca do 15 września, w każdą niedzielę na Placu Zabaw.
Org : Stowarzyszenie Plan B i Plac Zabaw | Kurator : Lila Majchrzycka

AFTER THE FACTORY (reż. Philip Lauri/ PL/USA) + DETROIT WILD CITY (reż. Florent Tillon/ FRANCJA/ 2011)
Film film opowiadający o miastach postfabrycznych; DETROIT (przemysł samochodowy) vs ŁÓDZ (przemysł włókienniczny). Jak wygląda życie miast w których umarła gałęź przemysłu, która karmiła jego mieszkańców? kreatywne rozwiązania, polityka kryzysu i dużo twórczych postaci (a przy okazji świetna muzyka w tle!).
Detroit miało być laboratorium przyszłości, architektonicznym i społecznym eksperymentem, produktem nowoczesnej amerykańskiej cywilizacji przemysłowej. Przestrzenią doskonale zaprojektowaną dzięki współpracy biznesu (czyli Henry’ego Forda, który nie tyle chciał robić auta, co zmieniać ludzkie życie) i nauki. Dziś Detroit to dowód na upadek idei postępu i idei korporacji, jako sposobu na rozwiązanie wszystkich społecznych problemów. Upadek w sensie dosłownym: niegdyś kwitnące centrum dziś jest ruiną, a apokaliptyczne pejzaże idealnie nadawały się na scenerię „RoboCopa”. Ale film francuskiego reżysera nie jest kolejnym wizualnie wysmakowanym requiem dla jednego z najważniejszych amerykańskich miast. Wędrując po wyludnionych ulicach, opustoszałych centrach handlowych; dworcach, stadionach, kinach czy teatrach, które legły w gruzach, rozmawiając z tymi, którzy pozostali, Tillon uporczywie szuka śladów życia. Obserwuje, jak natura kolonizuje niepotrzebne już ludziom przestrzenie (zresztą jeden z bohaterów porównuje to miejsce do lasu, gdzie panuje spokój i cisza), a oni sami przemieszczają się w poszukiwaniu nowych terytoriów do zasiedlenia. To współcześni pionierzy, w post-urbanistycznej przestrzeni zakładający farmy. Bo tam, gdzie upadły wielkie idee, cała nadzieja w małych projektach i lokalnych społecznościach, ich determinacji i woli przetrwania. Poetyckie „Detroit Wild City” jest medytacją nad miastem w transformacji. Umarło Detroit. Niech żyje Detroit.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę