Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Hipolita i Ludwiki 2020 - VI Święto Kolonii Wawelberga

Festiwal Hipolita i Ludwiki 2020 - VI Święto Kolonii Wawelberga
📅 Data: niedziela, 06 września 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Kolonia Wawelberga Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół, ul.Górczewska 15 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


FESTIWAL HIPOLITA I LUDWIKI to wyjątkowe wydarzenie na mapie Warszawy - VI Święto Kolonii Wawelberga.
Ma na celu łączenie ludzi o różnych poglądach, wyznaniach i statusie społecznym, zgodnie z założeniami, które towarzyszyły powstaniu kolonii oraz promowanie kultury i sztuki z różnych stron świata.

W ramach festiwalu już 4 września zapraszamy do Otwartej Kolonii na niezwykłą wystawę poświęconą WISŁAWIE SZYMBORSKIEJ, na której zaprezentowane zostaną między innymi kolaże autorstwa noblistki, przedmioty, które towarzyszyły jej na co dzień oraz fotografie poetki autorstwa Joanny Helander. Wystawa "SPOJRZENIA SZYMBORSKIEJ" potrwa do 28 września 2020.

Główne wydarzenie Festiwalu Hipolita i Ludwiki odbędzie się 6 września na zabytkowym dziedzińcu Kolonii Wawelberga, przy Górczewskiej 15. Będziemy mieli zaszczyt gościć na nim pana STANISŁAWA SOYKĘ, wybitnego śpiewaka, instrumentalistę i kompozytora. Zagra on z zespołem SOYKA KWINTET. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać...Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

W tym dniu zaśpiewa dla nas także EMOSE UHUNMWANGHO (zjawiskowa aktorka Teatru Capitol we Wrocławiu), a towarzyszyć jej będą BAŚNIOWE SKRZYPOTRĄBY (wspaniali muzycy, grający na XIX-wiecznych, dziś mało popularnych instrumentach).

6 września usłyszymy i zobaczymy również:

⚪ koncert MICHAŁA SOBIERAJSKIEGO (świetnego wokalisty, kompozytora oraz pianisty, zdobywcy trzeciego miejsca w drugiej edycji programu The Voice of Poland)

⚪ mini spektakl teatralny poświęcony poetce WISŁAWIE SZYMBORSKIEJ

⚪ spektakl dla dzieci TEATRU BAZA w reżyserii Tomasza Zadróżnego

⚫ Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie wystawa z okazji 125 lecia powstania Wyższej Szkoły Budowy Maszyn im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, którą zobaczymy w dwóch miejscach w Warszawie, na Kolonii Wawelberga oraz przy dawnych budynkach szkoły, przy ulicy Narbutta 84.

🔴 Tego dnia w ramach festiwalu ulicami Warszawy przejedzie IV WARSZAWSKA PARADA ROWEROWA. Przemierzy ulice Muranowa, dotrze na Kolonię Wawelberga i otworzy Festiwal przy dźwiękach zespołu Viva el Cajon (rozpocznie się ona na Skwerze Bogdana Lacherta, a jej kolorem będzie magentowy róż).

⚫ Ważnym elementem wydarzenia stanie się odsłonięcie muralu poświęconego Wandzie Lurie na skwerze jej imienia. Namaluje go znamy artysta street artu oraz społecznik Dariusz Paczkowski.

W ramach festiwalu będzie można zwiedzić także wystawę drzeworytów i zwojów japońskich w połączeniu ze współczesną ceramiką Andrzeja Chybowskiego, wypalaną w szesnastowiecznej technice japońskiej RAKU.

Festiwal Hipolita i Ludwiki to wyjątkowy projekt non profit organizowany przez społeczników, całkowicie oddolna inicjatywa Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga, organizowana przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa, Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Wydarzenia festiwalowe od 14.00 do 21.00, Kolonia Wawelberga przy Górczewskiej 15
Wstęp wolny

Sponsorzy:
Miasto Stołeczne Warszawa
Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra
Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
Murapol S.A.
Politechnika Warszawska Wydział SiMR

Partnerzy:
Fundacja Wisławy Szymborskiej
Wolskie Centrum Kultury
S.O.S. dla podwórek na Muranowie
Dom Spotkań z Historią
Muzeum Powstania Warszawskiego
Fundacja OPOR
Spółdzielnia Socjalna Wola
Wola Mieszkańców

Patroni:
Muzeum Polin

Projekt plakatu i logo:
Monika Prus

Komitet organizacyjny:
Andrzej Chybowski, Rafał Fudalej, Ewa Chybowska, Agata Miernowska-Zawada

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: dla dzieci impreza koncert teatr wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧