Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Psychologia poznawcza i neuronauka a sztuczna inteligencja

Psychologia poznawcza i neuronauka a sztuczna inteligencja
📅 Data: czwartek, 10 września 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Stworzyliśmy maszyny, które, tak jak człowiek, umieją przetwarzać informacje i je przechowywać. Ale czy sztuczna inteligencja (AI) będzie mogła – w podobny sposób jak nasz układ nerwowy – odbierać informacje z otoczenia i wyprowadzać je z powrotem w postaci reakcji, czyli danego zachowania? Czy AI może uczyć się tak samo jak nasz mózg? Jak naukowcy tworzą automatyczne systemy potrafiące doskonalić się przy pomocy zgromadzonego doświadczenia, czyli danych? Jak wiedza z psychologii poznawczej i neuronauki udoskonala działanie sztucznej inteligencji? Czym dokładnie jest poznanie i na czym polega jego proces? Czy możemy się obawiać, że sztuczna inteligencja wymknie się spod kontroli i przejmie kontrolę nad ludzkością?

O wykorzystaniu psychologii w świecie inteligentnych maszyn będą dyskutować: Mikołaj Magnuski, wykładowca specjalności Psychologia sztucznej inteligencji na kierunku Psychologia i informatyka Uniwersytetu SWPS, oraz neurokognitywistka Aleksandra Kołodziej.

Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!
Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie wydarzenia (link poniżej).

Gość
Mikołaj Magnuski – psycholog, neurokognitywista. Zajmuje się zaawansowanymi metodami analizy sygnału EEG oraz znaczeniem oscylacji neuronalnych (fal mózgowych) w procesach percepcyjnych i poznawczych. Na kierunku Psychologia i informatyka na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu analizy sygnału EEG, statystyki oraz sieci neuronowych.

Prowadząca
Aleksandra Kołodziej – absolwentka Neurokognitywistyki na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS. Prezes zarządu Fundacji na rzecz Popularyzacji i Rozwoju Neuronauki „Mózg!”. Wieloletnia Przewodnicząca Koła Neuronauki, działającego na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz organizatorka Dnia Mózgu. Badawczo zajmuje się głównie funkcjonowaniem poznawczym na poziomie behawioralnym i elektrofizjologicznym u osób z depresją. Realizowała badania dzięki finansowaniu z programu dla młodych naukowców Diamentowy Grant (MNiSW) oraz grantu Etiuda (NCN). Stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dokształcała się na stażu naukowym w Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie oraz w Instytucie Donders w Holandii.

Termin i miejsce:
10 września 2020 r., godz. 17.00–18.00
online

Do zobaczenia online! 😊

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧