Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piknik literacki dla dzieci - spotkanie czwarte

Piknik literacki dla dzieci - spotkanie czwarte
📅 Data: niedziela, 06 września 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Muzeum Władysława Broniewskiego, ul. Jarosława Dąbrowskiego 51 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wakacje już się skończyły, ale Piknik literacki dla dzieci nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! Chcemy otworzyć nowy rok szkolny w prawdziwie bajkowym stylu. Zapraszamy na ostatnie spotkanie tegorocznego pikniku.

Spotykamy się w pierwszą niedzielę września (6.09) w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego na warszawskim Mokotowie. Kończymy literacką podróż na przystanku: powieść dziecięca. Jednak do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich – także rodziców i opiekunów!

Spotykamy się wyjątkowo w pięknej i bezpiecznej przestrzeni – w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego na Starym Mokotowie w Warszawie.

ZAPISY: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl
W temacie maila prosimy podać nazwę warsztatu (lokomotywa, małpa, krowa, dong), na każdy warsztat należy się zapisywać osobno.

PROGRAM SPOTKANIA CZWARTEGO – 6 WRZEŚNIA:

GODZ. 12:00-14:30
Olbrzym, stalowe ptaki i zwierzomaszyny – warsztaty z recyklingowych rzeźb
Marzena Turek-Gaś, wiek 4+

Natura kryje w sobie wiele tajemnic. Każde drzewo zawiera w sobie niekiedy wielopokoleniowe historie. W cyklu opowieści Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo” takim drzewem jest dąb, który został nagle powalony podczas nie do końca zwyczajnej burzy. Jego drewno wykorzystano do stworzenia wielu przedmiotów. Te natomiast przejęły jego niezwykłe właściwości. Każdy przedmiot, którymi otaczamy się na co dzień, może zyskać zupełnie inne właściwości i zaskakujące przeznaczenie. Wystarczy, że użyjemy mocy, jaką jest potęga naszej kreatywności.

Z artystką totalnie niekonwencjonalną i nieprzewidywalną, która malarski pędzel zamieniła na... rolki (link oraz z Kukim, Gabi, Blubim i gadającym psem, czyli bohaterami powieści „Magiczne drzewo. Olbrzym” Andrzeja Maleszki przyjrzymy się, jak rzeczy codziennego użytku zamieniają się w sztukę pełną nowych treści i znaczeń.

ZAPISY: OLBRZYM

GODZ. 14:00-15:30
Powieść jako uniwersum – jak stworzyć opowieść językiem ruchu
Jakub Snochowski, bez ograniczeń wiekowych

Kiedy ruch, dźwięki i wyobraźnia zaczynają się ze sobą przenikać, powstają światy, o jakich nie śniło się filozofom: rzeczywistości odrębne i niepowtarzalne, współistniejące alternatywnie.

Razem z aktorem Jakubem Snochowskim, absolwentem PWST w Krakowie, podejmiemy próbę stworzenia powieści w piknikowym ogrodzie. Zaprosimy smoki, rycerzy, wojowniczki i księżniczki, potwory i wszelkie inne stwory, postacie z naszych snów i wyobraźni, które potrzebują ujawnić się światu. Wyposażymy ich w głos, udostępnimy czas i przestrzeń, ucieleśnimy ich emocje i wprowadzimy narratora, by połączył różnorodne wątki naszych odrębnych światów i poprowadził ku wspólnemu powieściowemu uniwersum.

ZAPISY: UNIWERSUM

GODZ. 14:00-15:30
Z Pippi Pończoszanką w Willi Śmiesznotce – warsztaty tworzenia scenariuszy
Joanna Kasztelaniec, wiek 5+
Każdą opowieść można przełożyć na obrazy. Kluczem jest scenariusz. Co zawiera w sobie to słowo, jakie działania należy podjąć, by słowo stało się obrazem. Razem z Pippi i jej przyjaciółmi: Panem Nilsonem, Alfredo, Tommym i Anniką wnikniemy w strukturę tworzenia scenariuszy, poznamy krok po kroku proces powstania planu filmowego, którego akcją będzie Willa Śmiesznotka.

ZAPISY: PIPPI

GODZ. 12:00-14:30
„Tajemniczy ogród” Frances Houyston Burnett jako powieść przyrodnicza – warsztaty ekologiczne
Małgorzata Gurowska i Joanna Ruszczyk, wiek 5+

Jeśli powieść Frances Houyston Burnett zaczniemy czytać z perspektywy przyrodnika, ekologa czy dendrologa to okaże się, że jej głównymi bohaterami są chwasty, róże, pnącza, kwiaty rabatkowe i stare, kilkudziesięcioletnie drzewa. Te drzewa niczym niekończące się, przepastne wszechświaty stanowią schronienie dla tysięcy gatunków, dają im wodę i pożywienie, zapewniają przetrwanie, a dzięki rozciągającej się na duże odległości gigantycznej grzybni zapewniają też komunikację. W tym życiodajnym świecie, pełnym połączeń między różnymi organizmami tętni życie i rozkwita przyjaźń trójki dzieci.

Zatem w ostanią niedzielę naszego piknikowego lata w ogrodzie pragniemy Was zaprosić do badania mocy natury i doświadczania jej uzdrawiającej mocy. „Przestanę być dziwadłem, jeśli będę co dzień chodził do ogrodu” – mówił chorowity Colin. „Tam panują czary, wiesz, takie dobre czary. Pewien tego jestem”.

ZAPISY: OGRÓD

***
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! Adres: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

W temacie maila prosimy podać nazwę warsztatu (lokomotywa, małpa, krowa, dong), na każdy warsztat należy się zapisywać osobno.

Na jeden warsztat zapisujemy max. 6 dzieci. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie na terenie ogrodu może przebywać max. 12 dzieci (niektóre warsztaty odbywają się równolegle). Jednemu dziecku może towarzyszyć max. 2 opiekunów.

Zapisanie się na warsztat jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu bezpieczeństwa. Prosimy zapoznać się z regulaminem: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧