Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Agnieszka Rayzacher - WJF VOL. 13 i 14

Agnieszka Rayzacher - WJF VOL. 13 i 14
📅 Data: poniedziałek, 12 października 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na kolejne, tym razem online’owe, spotkanie w ramach 13 i 14 edycji WJF. Temat wieczoru: „Stany skupienia, czyli o przełomowych momentach w praktyce artystycznej Natalii LL”, prowadzenie: Agnieszka Rayzacher!

Transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu >> link

W 1962 roku Natalia Lach, studentka ostatniego roku wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (Wydział Szkła) wzięła udział w Festiwalu Fotografii Studenckiej w Toruniu. Studiowała projektowanie ceramiki i szkła. W program zajęć wpisane były również zajęcia z fotografii, którą Natalia obdarzyła od razu sporym zainteresowaniem, jako nowe medium, dające duże możliwości, a zarazem będące sporym wyzwaniem, w szczególności w kraju, gdzie dostęp do najnowszych technologii był dość ograniczony.

Był to jeden z pierwszych ważnych momentów na artystycznej drodze Natalii LL, chwila w której podjęła decyzję związaną ze swoim rozwojem, karierą, przyszłością. Patrząc z perspektywy lat aktywność artystki była naznaczona takimi właśnie momentami przełomowymi, kiedy podjęcie jednej decyzji artystycznej było przyczyną ważnej zmiany nie tylko w jej twórczości i w życiu, ale wyznaczał również ważny punkt w historii sztuki współczesnej.

W czasie spotkania przyjrzymy się tym najważniejszym przełomom, jak podjęcie decyzji o rozpoczęciu pracy z fotografią, zainteresowaniu konceptualizmem, feminizmem, duchowością, przemijalnością, sprawami ostatecznymi. Postaramy się wyjaśnić fenomen sztuki Natalii LL, który trwa nieprzerwanie od roku 1962.

Agnieszka Rayzacher
Krytyczka sztuki, kuratorka wystaw. Od 2006 roku prowadzi w Warszawie galerię lokal_30 oraz Fundację Lokal Sztuki, która skupia się przede wszystkim na promocji i prezentacji, a także badaniu twórczości artystek reprezentujących różne pokolenia. Współzałożycielka grupy dyskusyjnej Seminarium Feministyczne poświęconej sztuce i feminizmowi. Redaktorka i współredaktorka oraz autorka tekstów do książek, m.in.: “Natalia LL Doing Gender” (2014); “Ewa Juszkiewicz. Upadek kusi” (2015), “Ewa Zarzycka. Lata świetności” (2016), “Zuzanna Janin. Biała kruk” (2016), “Ucieczka z kina wolność” (2017), “Karolina Breguła. Ja po rzeźbach nie płaczę” (2017), “Her Own Way Female Artists and the Moving Image in Art in Poland: From 1970s to the Present” (2019).

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, Fundacja Powiększenie
Partnerzy główni cyklu: Fujifilm Poland, E. Wedel
Partnerzy cyklu: barStudio, Szkoła, Komuna/Warszawa, Millennium Docs Against Gravity, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Galeria Promocyjna

WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI – to cykl spotkań, projektów i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI spotkania poprowadzili wybitni specjaliści – z Polski i zagranicy, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii i, poprzez nią, otaczającej nas rzeczywistości.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę