Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Klub Filmowy Stolica

Klub Filmowy Stolica

reklama
📅 Data: poniedziałek, 19 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Aleje Ujazdowskie 20 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Uwaga! To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

🎥 KLUB FILMOWY STOLICA! w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w Alejach Ujazdowskich 20

Co tydzień, poczynając od pierwszego poniedziałku października, Magdalena Juszczyk zaprasza na seanse filmów, w których pierwsze skrzypce gra Warszawa, połączone ze spotkaniami z zaproszonymi gośćmi. Filmy fabularne przedstawiające życie w stolicy w różnych dekadach – na serio lub w żartobliwym stylu – staną się punktem wyjścia do rozmowy o metamorfozach, jakie nasze miasto przeszło w minionych dziesięcioleciach. Warszawa odbudowana po wojnie, Warszawa budowana współcześnie – jaka jest jej energia? Tętniąca ciągłym rytmem przemian, będąca domem dla ponad 2 milionów ludzi – jakim miastem jest ta aglomeracja i jaką prawdę o niej zarejestrowali filmowcy?

Program KLUBU FILMOWEGO STOLICA rozciąga się na całą jesień i kilkanaście wieczorów filmowych (poniedziałki, godz. 19:00), podczas których widzowie będą mogli obejrzeć między innymi: „Niewinnych Czarodziejów”, „Sprawę do załatwienia”, „Podróż”, „Lekarstwo na miłość”, „Pingwina”, „Małżeństwo z rozsądku”, „Człowieka z M-3” i „Dzięcioła”. Oddzielne spotkania poświęcone będą serialom pokazującym Warszawę oczyma twórców: Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Mularczyka, Stanisława Barei oraz Warszawę w optyce najnowszych produkcji HBO i Netflixa. Cykl zakończy grudniowy pokaz „Wszystkich nieprzespanych nocy”. W ramach serii KLUBU FILMOWEGO STOLICA o obliczach Warszawy dyskutować będą z Magdaleną Juszczyk filmowcy, historycy, architekci, krytycy sztuki i varsawianiści.

🎥 KLUB FILMOWY STOLICA – seanse filmowe i spotkania z gośćmi, każdy poniedziałek godz. 19:00 / wstęp wolny
📍 CKF im. A. Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa

Program:

▪️ 5.10 godz. 19:00
spotkanie i seans / wstęp wolny
KLUB FILMOWY STOLICA
„Niewinni czarodzieje” reż. Andrzej Wajda (film z angielskimi napisami)
Gość: Adam Tecław / Prowadząca: Anna Kowalczyk - Autorka
Na otwarcie Klubu Filmowego Stolica 5 października pokażemy film naszego patrona Andrzeja Wajdy. Kultowi „Niewinni czarodzieje” z muzyką Krzysztofa Komedy stali się już w tym roku inspiracją dla koncertu, zorganizowanego przez CKF, Wasilewski Plays Wajda w Och-Teatrze. Trio Marcina Wasilewskiego powróciło do tego filmu podczas koncertu interpretacji utworów znanych z filmów Andrzeja Wajdy. Tym razem w naszym kinie w Alejach Ujazdowskich skupimy się na opowieści według scenariusza Jerzego Andrzejewskiego i Jerzego Skolimowskiego. Miejsc, które odwiedzamy wraz z bohaterami „Niewinnych czarodziejów”, jest wiele: Torwar, podwórze przy Chmielnej, klub Hybrydy przy Mokotowskiej, Plac Konstytucji, Hala Mirowska i Rynek Starego Miasta. Porównamy je z ich dzisiejszym obliczem i porozmawiamy o życiu postaci, w które w 1960 r. wcielili się m.in.: Tadeusz Łomnicki, Kalina Jędrusik, Zbigniew Cybulski i Roman Polański.

▪️ 12.10 godz. 19:00
spotkanie i seans / wstęp wolny
KLUB FILMOWY STOLICA
„Sprawa do załatwienia” reż. Jan Rybkowski, Jan Fethke
Gość: Jerzy S. Majewski / Prowadząca: Magdalena Juszczyk
12 października cofniemy się w naszym podglądaniu miasta do 1953 r., kiedy powstał film „Sprawa do załatwienia”. Jan Rybkowski i Jan Fethke w swojej komedii o codzienności mieszkańców Warszawy pozwolą nam nie tylko zachwycać się talentem Adolfa Dymszy, który zagrał aż dziewięć postaci, ale też przyglądać się Dworcowi Głównemu przy Towarowej, Łazienkom Królewskim, Mariensztatowi i Staremu Miastu. Zajrzymy też na Plac Konstytucji, do Hali Mirowskiej i Parku Agrykola. Odwiedzimy ulicę Chłodną i Krakowskie Przedmieście. Przez miasto przemierzać będziemy wraz z barwnymi postaciami filmu, stworzonymi w scenariuszu m.in. przez Stanisławę Grodzieńską.

▪️ 19.10 godz. 19:00
spotkanie i seans / wstęp wolny
KLUB FILMOWY STOLICA
„Powrót” reż. Jerzy Passendorfer
Gość: Adam Tecław / Prowadząca: Magdalena Juszczyk
Po ponad 60 latach powrócimy do scenerii, w której toczy się akcja filmu Jerzego Passendorfera według scenariusza Romana Bratnego. Warszawa zarejestrowana w filmie „Powrót” to miasto z II połowy września 1959 r. Plac Defilad oraz Pałac Kultury i Nauki, gmach PAST-y, Prudential, Most Gdański i kolumna Króla Zygmunta – to architektoniczne znaki rozpoznawcze stolicy. Odwiedzamy w tym filmie warszawskie ulice: Kruczą, Wspólną, Kubusia Puchatka. Wizyta „Siwego”, odwiedzającego po latach Warszawę, umożliwi nam optykę byłego żołnierza podziemia i uczestnika Powstania Warszawskiego. Fanów talentu Aliny Janowskiej i Andrzeja Łapickiego zapraszamy na ten seans 19 października.

▪️ 26.10 godz. 19:00
spotkanie i seans / wstęp wolny
KLUB FILMOWY STOLICA
„Lekarstwo na miłość” reż. Jan Batory
Gość: Grzegorz Piątek / Prowadząca: Magdalena Juszczyk
26 października pokażemy widzom Filmowego Klubu Stolica uroczą komedię Jana Batorego „Lekarstwo na miłość”, którą wzbogacają scenerie w rodzaju kawiarni na tarasie Centralnego Domu Towarowego przy Kruczej oraz przede wszystkim talent gwiazd polskiego kina: Kaliny Jędrusik, Krystyny Sienkiewicz, Andrzeja Łapickiego, Wieńczysława Glińskiego i Mieczysława Czechowicza. Pojawimy się wraz z bohaterami na Kamiennych Schodkach i na Nowym Świecie roku 1965. Joanna Chmielewska napisała wraz z reżyserem scenariusz tego filmu na podstawie swojej powieści pt. "Klin".

▪️ 02.11 godz. 19:00
spotkanie i seans / wstęp wolny
KLUB FILMOWY STOLICA
„Pingwin” reż. Jerzy Stefan Stawiński
Prowadząca: Magdalena Juszczyk
W listopad wkroczymy z filmem Jerzego Stefana Stawińskiego realizowanym w 1964 r. „Pingwin" przedstawi nam 2 listopada historię miłosną studenta Politechniki. Ten gmach odwiedzimy oczywiście wraz z bohaterami, których zagrali: Andrzej Kozak, Krystyna Konarska, Zbigniew Cybulski. Zajrzymy w melodramacie obyczajowym na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, a place - Teatralny i Zbawiciela zadziwią swoim wyglądem z połowy lat 60. W filmie wybrzmiewa muzyka Krzysztofa Komedy i to też zauważymy podczas spotkania po projekcji w Klubie Filmowym Stolica w Alejach Ujazdowskich.

▪️ 09.11 godz. 19:00
spotkanie i seans / wstęp wolny
KLUB FILMOWY STOLICA
„Małżeństwo z rozsądku” reż. Stanisław Bareja
Prowadząca: Magdalena Juszczyk
Wieczór 9 listopada spędzimy z filmowym przebojem, jakim jest film Stanisława Barei pt. „Małżeństwo z rozsądku". Na tę przebojowość złożyło się mnóstwo czynników, od obsady, przez poczucie humoru uroczej komedii, po muzykę Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Film wyjątkowy ze wszech miar, ukazuje wybitnych aktorów z wielkim talentem dramatycznym grających z powodzeniem w komedii muzycznej. Elżbiecie Czyżewskiej i Danielowi Olbrychskiemu towarzyszą m.in. Hanka Bielicka i Bohdan Łazuka. Opowieść matrymonialna toczy się w scenerii Barbakanu i Rynku Nowego Miasta. Scenografia Anatola Radzinowicza też zagrała w tym filmie istotną rolę. Gwarantujemy satysfakcjonującą projekcję!

▪️ 16.11 godz. 19:00
spotkanie i seans / wstęp wolny
KLUB FILMOWY STOLICA
„Człowiek z M-3” reż. Leon Jeannot
Prowadząca: Magdalena Juszczyk
„Człowiek z M-3" to z kolei film, który pozwoli nam odwiedzić mnóstwo warszawskich miejsc, emblematycznych dla stolicy dawnej i dzisiejszej, takich jak rotunda PKO i "Universal", Łazienki, Plac Teatralny, Plac Trzech Krzyży, Pasaż Wiecha, Dom Wedla czy Osiedle za Żelazną Bramą. Wraz z bohaterem wybierzemy się też w miejsca już nieistniejące lub mniej uczęszczane, takie jak chociażby kort tenisowy przy Myśliwieckiej. Film Leona Jeannota z 1968 r. będzie ucztą, zwłaszcza dla tych, którzy doceniają talent Bogusława Kobieli i czują w polskim kinie niedosyt przedwcześnie zmarłego aktora. Kobiela jest w tej roli zachwycający! Tytułowe M-3, na które nasz bohater otrzymał przydział, przysługuje tylko żonatym, więc zdeterminowany lekarz pilnie szuka żony. Czy ortopeda poślubi postać grającą przez zjawiskową Ewę Szykulską? Sprawdzimy to 16 listopada.

▪️ 23.11 godz. 19:00
spotkanie i seans / wstęp wolny
KLUB FILMOWY STOLICA
„Dzięcioł” reż. Jerzy Gruza
Prowadząca: Magdalena Juszczyk
Do Warszawy roku 1970 przeniesie nas film Jerzego Gruzy pt. „Dzięcioł". Wybitny reżyser telewizyjny debiutował nim w kinie. Scenariusz Gruza stworzył wraz ze świetnym felietonistą Krzysztofem Teodorem Toeplitzem. Dziś wielkim walorem filmu jest sceneria Supersamu przy Puławskiej, w którym pracuje główny bohater (reklamuje towary, informuje o nowościach sprzedażowych, służy radą klientom). Na ekranie aktorzy wprost stworzeni do ról komediowych: Wiesław Gołas i Alina Janowska. Towarzyszy im wiele znakomitości, m.in.: Violetta Villas, Irena Kwiatkowska, Edward Dziewoński, Władysław Hańcza, Kalina Jędrusik, Bohdan Łazuka, Tadeusz Pluciński, Kazimierz Rudzki, Zdzisław Maklakeiwcz i Wiesław Michnik. Operator Zygmunt Samosiuk fantastycznie sfotografował opowieść o pragnieniu zdrady i podbojów erotycznych w warszawskich realiach początku lat 70. Komedię obejrzymy 23 listopada.

****
Uprzejmie informujemy, że bezpośrednio przed udziałem w wydarzeniu konieczne będzie złożenie oświadczenia o stanie zdrowia.
Formularz będzie dostępny przy wejściu na wydarzenie, jednak dla usprawnienia procesu rekomendujemy wydrukowanie i wypełnienie formularza przed wizytą w Centrum Kultury Filmowej.
Oświadczenie dostępne jest na stronie: link

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Bezpieczeństwa i Porządku obowiązującego w siedzibie w Alejach Ujazdowskich 20, dostępnego na stronie: link


To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)