Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Klub Serialowy #wodcinkach

Klub Serialowy #wodcinkach

reklama
📅 Data: wtorek, 20 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Aleje Ujazdowskie 20 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Uwaga! To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

KLUB SERIALOWY #wodcinkach powraca w kolejnym sezonie! I to dosłownie, bo to już trzecia edycja naszych spotkań. Seriale nigdy się nie kończą, a tematy, które ze sobą przynoszą aż proszą się, by je przedyskutować w gronie fanek i geeków! W programie jak zwykle długie dyskusje o serialach, polecanie kontentu i kontekstów oraz spotkania z gośćmi, którzy albo robią seriale, albo tak jak my - kochają je najbardziej na świecie. Tej jesieni porozmawiamy między innymi o bogactwie na ekranie, królowych (i królach) komedii i zapytamy twórców, co daje im praca nad serialami. Psst, gospodyni klubu Kaja Klimek, czyli Kajutex, już nie może się doczekać pierwszego odcinka!

📌 Spotykamy się dwa razy w miesiącu we wtorki o 19:00 w Alejach Ujazdowskich 20, wstęp bezpłatny

🎬 PROGRAM:

📍 6.10 - Hajs słodki - bogactwo, pieniądze i władza na ekranie.
Seriale wpuszczają nas do świata wyższych klas i pokazują nam, jak to też żyje się ponadprzeciętnie bogatym ludziom z najwyższych sfer władzy i finansjery. Mówią też rzecz jasna o tzw. “Problemach świata pierwszego”, przedstawiają krytykę społeczną, są historią przemian. Jeśli jest tak, że jednocześnie pokazują nam i uczą nas, jak bogactwo “nosić”, to jaki właściwie rysuje się z tej lekcji wniosek? Od amerykańskiej “Sukcesji” po polski “Sukces” i z powrotem - przyjrzymy się, co to znaczy i jak być bogatym.

📍 20.10 - Jak to jest zagrane? Spotkanie z aktorką Zosią Wichłacz
Serial to więcej czasu - z perspektywy aktora i aktorki to więcej czasu ekranowego, a zarazem więcej czasu na zbudowanie psychologii postaci, jej rozwój i… no właśnie - może zamiast gdybać, lepiej porozmawiać z kimś, kto takie doświadczenie zna z autopsji? Z Zosią Wichłacz porozmawiamy o tym, jak to się robi, ale też co się ogląda, żeby przygotować się do roli, ale też o tym, jakie seriale po prostu lubi oglądać, co ją inspiruje i... cieszy na ekranie.

❌Prowadząca: KAJA KLIMEK❌
Edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pisze pracę doktorską poświęconą kulturze didżejskiej w Polsce. Prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Gdańskim oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Filmoteką Szkolną, gdzie zajmuje się edukacją, w tym prowadzeniem warsztatów krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programistka filmowa i kuratorka współpracuje m.in z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, gdzie jest gospodynią Klubu Serialowego #wodcinkach.
W internecie działa jako Kajutex.

****
Uprzejmie informujemy, że bezpośrednio przed udziałem w wydarzeniu konieczne będzie złożenie oświadczenia o stanie zdrowia.
Formularz będzie dostępny przy wejściu na wydarzenie, jednak dla usprawnienia procesu rekomendujemy wydrukowanie i wypełnienie formularza przed wizytą w Centrum Kultury Filmowej.
Oświadczenie dostępne jest na stronie: link

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Bezpieczeństwa i Porządku obowiązującego w siedzibie w Alejach Ujazdowskich 20, dostępnego na stronie: link


To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)