Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa w PME

Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa w PME

reklama
📅 Data: środa, 21 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Kapela ze Wsi Warszawa w PME 21 października!

🎻Podczas koncertu Kapela wykona utwory z najnowszej płyty pt. "Uwodzenie", która ukaże się w listopadzie. 🌊 Jest ona ukłonem muzyków w stronę Wisły i Urzecza, na nowo odkrywanego mikroregionu nad Wisłą związanego ze średniowiecznymi Mazurami (Mazowszanami), ale też flisakami i olędrami, przybywającymi pod Warszawę z południa i z północy. Odwieczny, słowiański kult wody w połączeniu z wielokulturową mozaiką nadwiślańskiej ludności Urzecza zaowocowały niepowtarzalnymi brzmieniami, płynącymi prosto z serca Mazowsza.💗

Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym do wystawy "Nad Wisłą, na Urzeczu", która od 22 października zaprezentuje odsłonę archeologiczną przygotowaną przez Państwowe Muzeum Archeologiczne.

Koncert online - zapraszamy do oglądania transmisji i bycia razem z nami!
Transmisja odbędzie się na YouTube >> link

---
Bio: Kapela ze Wsi Warszawa - Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy.Debiutancki album, "Hop Sa Sa," został nagrany na żywo w Studio Polskiego Radia. W roku 2004 Radio BBC 3 wyróżniło grupę nagrodą Awards for World Music w kategorii "Newcomer".Na początku 2009 roku zespół otrzymał po raz drugi w swej karierze nagrodę Fryderyka, tym razem za najlepszy album Folk 2008 - "Wymixowanie". Dwupłytowy album "Święto Słońca", także nagrodzony został Fryderykiem w 2016 r. i to samo tyczy się płyty "Re:akcja mazowiecka", z 2017 r. Zespół daje koncerty i jest ceniony na całym świecie. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Moskwę, Paryż, Lisbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles, Vancouver, Adelaide, Melbourne i New Plymouth.

---
Fot. Radek Polak

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)