Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wykład Adriana Krężlika | Wszyscy jesteśmy astronautami na statku kosmicznym zwanym Ziemia

Wykład Adriana Krężlika | Wszyscy jesteśmy astronautami na statku kosmicznym zwanym Ziemia

reklama
📅 Data: wtorek, 27 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wykład Adriana Krężlika w ramach 12. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE: „Coś wspólnego”.

🚀 WSZYSCY JESTEŚMY ASTRONAUTAMI NA STATKU KOSMICZNYM ZWANYM ZIEMIA 🚀

Zgodnie z teorią sprawczości wszystkie elementy w systemie wpływają na siebie, tworząc wzajemne relacje. Wpływają na siebie elementy biotyczne i abiotyczne, ludzie, ptaki, sieć transportu zbiorowego czy wiatr. Jeśli tworzą one pozytywne relacje, wówczas wzmacniają poszczególne elementy w sieci, w przeciwnym wypadku mogą prowadzić do jej osłabienia, zerwania, a nawet zniszczenia. Architektura oraz każdy jej element, ale również dyskusja, książka czy rysunek – wszystko to wpływa na złożoną sieć relacji, w tym relacji ze środowiskiem. Wraz z rozwojem cywilizacji i powszechną industrializacją, relacje te, z pozytywnych lub neutralnych, zmieniały się na negatywne.

W ramach spotkania opowiem o tym, jak architektura może wzmacniać i regenerować środowisko. Wskażę najważniejsze elementy systemu, które agresywnie wpływają na naturę. Zacznę od idei postwzrostu i jego interpretacji w architekturze, następnie przyjrzymy się cyklowi życia budynku w kontekście ekonomii okrężnej, a na koniec przekonamy się, jak architektura może budować pozytywne relacje z takimi aktorami jak: energia, woda, materiały, mieszkańcy i ich zdrowie, miejsce czy równość. Przywołane podczas wykładu przykłady i rozwiązania będą drogowskazami do dalszego badania i szukania rozwiązań.

📅 KIEDY:
wtorek 27 października 2020 | godz. 18.00

📍 GDZIE:
online | transmisja live na Facebooku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie >> link

👤 KTO:
Prowadzący: Adrian Krężlik – architekt, badacz i doktorant na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Porto. W swojej pracy zawodowej i badawczej łączy współczesne technologie z tradycyjnymi. Interesuje go sprawczość i związki projektowania ze środowiskiem. Współzałożyciel platformy Architektura Parametryczna. Wcześniej pracował m.in. dla Zaha Hadid Architects w Londynie, Rojkind Arquitectos w Meksyku, w Berlinie rozwijał software automatyzujący procesy projektowe w architekturze. Współtworzy kolektyw Terytoria, który zajmuje się performatywnością w architekturze.

Spotkanie odbywa się w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.
👉 Więcej informacji: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)