Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju: Lutosławski Piano Duo / „Wizje Amen”

Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju: Lutosławski Piano Duo / „Wizje Amen”

reklama
📅 Data: wtorek, 27 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Lutosławski Piano Duo to duet fortepianowy o niekwestionowanej światowej renomie. Tworzącym go wybitnym pianistom, Emilii Sitarz i Bartłomiejowi Wąsikowi udało się, z wielkim powodzeniem, zbudować unikatową formację, której zainteresowania muzyczne daleko wykraczają poza utarte schematy. Już przez dwie dekady artyści nieprzerwanie koncertują w Polsce i niemal na całym świecie, uczestniczą w licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach, współpracują z kompozytorami i twórcami z różnych dziedzin sztuki, a przede wszystkim, w każdym swoim działaniu konsekwentnie wychodzą z roli odtwórcy. Jest to efektem wieloletniego doświadczenia, niekonwencjonalnych zainteresowań oraz niedościgłej muzycznej wrażliwości. Ich dojrzałość artystyczna przejawia się również w nietuzinkowym doborze repertuaru. Konsekwentnie sięgają do dzieł ważnych, znaczących i rzadko prezentowanych na polskich scenach muzycznych.
Specjalnie na Festiwal Muzyka Wiary Muzyka Pokoju Lutosławski Piano Duo przygotował spektakularne wydarzenie muzyczne. Będzie to polska prapremiera dzieła „Wizje Amen” / „Visions de l’Amen”, które stworzył wybitny dwudziestowieczny kompozytor francuski Olivier Messiaen.

Mistyczna i kalejdoskopowo majestatyczna kompozycja Messiaena powstała w okupowanym Paryżu w 1943 roku. To monumentalne dzieło, zaliczane jest do najważniejszych pozycji muzyki kameralnej ubiegłego stulecia. Głęboko nasycone symboliką o chrześcijańskich korzeniach, pełne jest także odniesień do piękna natury.
Każda z siedmiu części utworu wyraża i uobecnia jedną z muzycznych wizji słowa „amen”: Amen Stworzenia; Amen gwiazd, planety z pierścieniem; Amen agonii Jezusa; Amen Pragnienia; Amen aniołów, świętych i pieśni ptaka; Amen Sądu Ostatecznego i Amen Spełnienia.

Emilia Sitarz – fortepian
Bartłomiej Wąsik – fortepian

TRANSMISJA ONLINE: link
oraz Facebook Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju, Facebook Centrum Myśli Jana Pawła II, YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II

***
Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II
Mecenat: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Firma Jarczyński
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)