Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Salon Jesienny - Festiwal muzyki kameralnej - Koncert III

Salon Jesienny - Festiwal muzyki kameralnej - Koncert III

reklama
📅 Data: czwartek, 03 grudnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Łazienki Królewskie, Teatr Królewski (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Uwaga! To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

Jesień. To ten okres, w którym powracają z nostalgią wydarzenia z całego, mijającego już roku, z piętnem jego nieuchronnego końca. We wspomnieniach chętniej przywołujemy wszystkie miłe i piękne chwile, wymazując z pamięci szarość dnia codziennego. Są więc tu barwy rodzącej się wiosny, z całą jej różnorodnością. Ponownie budząca się wspaniała przyroda. Następuje lato. Zawsze za krótkie, ale też zawsze niezapomniane. Jako zwieńczenie tego jakże burzliwego, pełnego kontrastów i piękna procesu, pojawia się wizja coraz krótszych dni, opadających liści. Wizja jesieni.
Schemat ten był inspiracją dla koncepcji naszego projektu - świeżość, różnorodność, kontrast, przemijanie. Tak jak owa wizja jesieni, mamy tu swego rodzaju mieszankę tego, co się w muzyce na przestrzeni lat wydarzyło. Oczywiście nie chodzi tu wprost o nawiązanie do jej przekrojowej historii. Jest to zaledwie mały jej fragment, okruch. Jeden spadający liść w bliżej niezdefiniowanym czasie.
Poprzez trwający wieki rozwój technik kompozytorskich następował jednocześnie rozwój samych instrumentów muzycznych. Jednak z wieloma ich wzajemnymi powiązaniami nie często mamy kontakt na współczesnych estradach. W naszym cyklu chcieliśmy przybliżyć Państwu pewien tylko wybór, czasem zaskakujących połączeń i brzmień w zapomnianych, bądź prawie wcale niewykonywanych kompozycjach z różnych okresów. W propozycjach programowych naszych koncertów, dotyczy to zarówno doboru kompozytorów, jak też ich dzieł, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowanego w nich instrumentarium.
Do udziału w koncertach zaprosiliśmy artystów zarówno młodych, na początku drogi, jak też i tych doświadczonych, z ogromnym dorobkiem. I jednych i drugich pełnych entuzjazmu i artystycznej świeżości. Otwiera to przestrzeń do wspólnego muzykowania i wzajemnych inspiracji, tak potrzebnych w procesie twórczym. To właśnie dzięki temu, muzyka kameralna stanowi płaszczyznę do budowania wspólnego rozumienia sztuki. Także, pełnego nadziei rozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Nie zawsze bowiem jesień musi oznaczać zmierzch.
Zapraszamy Państwa serdecznie do Salonu jesiennego.
Piotr Szczerbań

Koncert III
03-12-2020, 19:00
Teatr Królewski w Starej Oranżerii. Muzeum Łazienki Królewskie

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz - skrzypce
Andrzej Ciepliński - klarnet
Alicja Bator - altówka
Piotr Hausenplas - wiolonczela
Albert Myczkowski - kontrabas
Piotr Kamiński - fagot
Paweł Piętka - waltornia

Program:
1. C. Nielsen, Serenata in vano, na klarnet, fagot, waltornię, wiolonczelę i kontrabas
2. St. Skrowaczewski, Musica a quattro na klarnet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę
3. L. v Beethoven, Septet Es op. 20, na klarnet, fagot, waltornię, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i kontrabas

Na koncert wstęp jest wolny.
Bezpłatne wejściówki do odbioru na miejscu, przed koncertem.
Można też dokonać rezerwacji wejściówek poprzez stronę >> link Prosimy o wypełnienie danych w formularzu kontaktowym. W polu ‘Wiadomość’ należy wskazać interesujący Państwa koncert. Zarezerwowane wejściówki należy odebrać najpóźniej 15 minut przed koncertem.
Liczba miejsc ograniczona. Ci z Państwa, którzy wybierają się na koncerty, proszeni są o przybycie w maseczkach, dla zakrycia nosa i ust.
Ze względu na stan epidemii COVID-19, warunkiem uczestnictwa w koncertach jest wypełnienie oświadczenia na potrzeby służb sanitarnych.


To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)