Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Uwalnianie ciała - warsztaty dla kobiet z Martą Ziółek

reklama
📅 Data: środa, 25 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
czas trwania: 2 godziny
Platforma zoom, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy >> link
Link do spotkania zostanie przesłany osobom zarejestrowanym przez formularz.

Jednym z głównych wątków poruszanych na wystawie Joanny Piotrowskiej jest problematyka kobiecego głosu i oporu. Cykl fotograficzny przedstawiający nastoletnie dziewczynki w pozach zaczerpniętych z podręczników samoobrony odwołuje się bezpośrednio do wszechobecnej, strukturalnej i fizycznej przemocy wobec kobiet, ale jest też opowieścią o kobiecym i dziewczęcym buncie przeciwko usankcjonowanej kulturowo, dyscyplinującej kobiety narracji.

Te zagadnienia stały się punktem wyjścia dla Marty Ziółek. Koncepcja warsztatów wyrasta z osobistych doświadczeń artystki i potrzeby kobiecej solidarności, wynikającej z aktualnej sytuacji polityczno-społecznej. Protesty kobiet jak nigdy dotąd zmobilizowały nasze ciała, zaktywowały do krzyku i potrzeby ataku. Wyzwoliły moc siostrzeństwa. Gniew wyzwolony i uwolniony potrzebuje ukojenia i opieki, współczucia. Warsztaty są odpowiedzią na to, czego potrzebujemy po krzyku, poprzez odniesienie się do świadomego kontaktu z ciałem przez zarządzanie jego emocjonalną anatomią. Na zajęciach będziemy kultywować współczucie wobec siebie, koncentrując się na świadomej pracy z ciałem, oddechem i dotykiem (automasaż). Poprzez pracę z przeponą, żebrami, łopatkami aktywujemy klatkę piersiową, serce i układ oddechowy. Następnie otworzymy się na wydawanie dźwięku ciała, inkantacje, wibracje ciała. Poprzez pracę z ciałem, ćwiczenie uziemienia, aktywujemy siłę, ciepło, empatię i odwagę przyjęcia i uwolnienia tego, co trudne.

Marta Ziółek — choreografka i performerka. Studiowała na Międzywydziałowych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i w School for New Dance Development w Amsterdamie. W swojej pracy operuje językiem popkultury i nowych technologii, interesuje się zagadnieniem tożsamości i nowymi rytuałami, bada granice między sztukami wizualnymi, sztuką performatywną i choreografią.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)