Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

PROTOSEMINARIUM #2: Współistnienie - polityka relacyjności

PROTOSEMINARIUM #2: Współistnienie - polityka relacyjności

reklama
📅 Data: wtorek, 19 stycznia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
PROTOSEMINARIUM #2: Współistnienie - polityka relacyjności
Golańska / Zamorska / Siniarska / Słoboda
GDZIE: zoom Muzeum Sztuki w Łodzi
KIEDY: 19.01.2021, g. 19:00
Obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy pisać na adres: cm@msl.org.pl

Drugie z trzech spotkań towarzyszących wystawie PROTOTYPY / 04: AGATA SINIARSKA. OSUWISKO, pozostając w kręgu oddziaływania nowomaterialistycznych inspiracji, podejmuje kwestie związane z zagadnieniami troski i relacyjności jako niezbędnych elementów tworzenia wspólnoty różnych istnień.
Gospodynią cyklu jest dr hab. Dorota Golańska (Katedra Badań Kulturowych, Uniwersytet Łódzki), która do rozmowy zaprosi dr. Magdalenę Zamorską, artystkę Agatę Siniarską i kuratorkę wystawy Katarzynę Słobodę.
Seminarium będzie miało charakter spotkania grupy roboczej, podczas którego zaproponowane przez dyskutantki tematy i problemy badawcze staną się punktem wyjścia do dyskusji z obecnymi uczestniczkami i uczestnikami. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy będą chcieli włączyć się w rozmowę, jak również tych, chcących uczestniczyć w formie słuchaczki/a.
Wskazując na nieadekwatność pozytywistycznych modeli myślenia do obecnych czasów, dyskusja toczyć się będzie wokół możliwości stworzenia nowych narzędzi krytycznych i wykształcenia adekwatnych postaw wobec wyzwań współczesności. W obliczu “osuwania się” świata, wspólnie zastanawiać się będziemy nad charakterem afektywnego, zmysłowego, intensywnego doświadczenia współistnienia, czy też bycia razem (ang. withness) (z innymi ciałami, przedmiotami, żywiołami, siłami, itp.) oraz szans i zagrożeń, jakie ten stan nam stwarza. Biorąc za punkt wyjścia artystyczną praktykę Agaty Siniarskiej, będziemy wspólnie zastanawiać się nad politycznym potencjałem sztuk performatywnych w kontekście ich relacyjnego charakteru. Koncentracja na zagadnieniu ruchu wraz z innymi materiami, ciałami, żywiołami otworzy nam drogę do dyskusji nad nowomaterialistycznym ujęciem ponadgatunkowej wspólnotowości.

Zapisy: cm@msl.org.pl

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)