Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Manipulacja w Kościele czy prawdziwa wiara? Spotkanie z Markiem Kęskrawcem

Manipulacja w Kościele czy prawdziwa wiara? Spotkanie z Markiem Kęskrawcem

reklama
📅 Data: środa, 24 lutego 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy do wirtualnego Faktycznego Domu Kultury na premierowe spotkanie z Markiem Kęskrawcem o jego najnowszej książce „Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych”.
➡ To wielowątkowy reportaż, w którym nic nie jest czarno-białe. Reportaż, w którym, podążając za fenomenem Bashobory, odkrywamy nieznaną stronę polskiego katolicyzmu.

✔ 58 tysięcy – tylu ludzi w 2013 roku wypełniło po brzegi Stadion Narodowy w Warszawie, by modlić się wraz z ojcem Johnem Baptistą Bashoborą. To nie był odosobniony przypadek. Na spotkania z nim od lat przyjeżdżają tłumy. Jak to się stało, że wśród polskich katolików furorę robi ksiądz z Ugandy?
✔ Podobno Bóg otacza go niezwykłą opieką, a w jego życiu od dziecka dzieją się cuda. Podobno potrafi przywrócić do życia zmarłych. Podobno uzdrawia setki chorych. Podobno są to potwierdzone medycznie przypadki. Co z tego jest prawdą?
✔ Czy w obecnych czasach rzeczywiście dzieją się rzeczy wymykające się naszemu rozumowi? Czego szukają tysiące polskich wiernych na spotkaniach z ojcem Bashoborą oraz innymi popularnymi charyzmatykami? Jak wielka jest skala tego zjawiska? Co na ten temat mówi Kościół? Jak uzdrowienia tłumaczą lekarze?

Spotkanie prowadzi Łukasz Wojtusik
👉 24 lutego (środa) godz. 20.00
Transmisja na FB:
👉 @WydawnictwoZnak >> link
👉 @instytutreportazu >> link

Marek Kęskrawiec
- dziennikarz związany z „Newsweek Polska”, TVN-em, „Tygodnikiem Powszechnym” i „Dziennikiem Polskim”. Pięciokrotnie nominowany w konkursie Grand Press, dwukrotnie w nim nagrodzony (2002 i 2003). W 2010 roku za książkę „Czwarty pożar Teheranu” zdobył Nagrodę im. Beaty Pawlak przyznawaną najlepszym tekstom traktującym o innych religiach, kulturach i cywilizacjach.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę