Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Autobiografia prezydenta. "Ziemia obiecana" Baracka Obamy. Na żywo z Big Book Cafe

Autobiografia prezydenta. "Ziemia obiecana" Baracka Obamy. Na żywo z Big Book Cafe

reklama
📅 Data: środa, 24 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Big Book Cafe i Wydawnictwo Agora zapraszają na wieczór AUTOBIOGRAFIA PREZYDENTA. "ZIEMIA OBIECANA" BARACKA OBAMY

Gościem rozmowy o pierwszym tomie autobiografii 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie PIOTR KRAŚKO, dziennikarz TVN, a wcześniej korespondent telewizji w Waszyngtonie.
Wieczór poprowadzi Paulina Wilk.

Autobiografia Baracka Obamy "Ziemia obiecana" obejmuje wspomnienia od startu jego kariery politycznej aż do namierzenia i zabicia Osamy bin Ladena. Zawiera wspomnienia z czasu kampanii prezydenckiej, budowania ruchu poparcia jego kandydatury, bliskiej rywalizacji z Hillary Clinton o nominację Demokratów, a także detaliczne opisy przebiegu pierwszej kadencji, wnikliwe wspomnienia dotyczące kulisów kluczowych decyzji, wzmianki o życiu osobistym i rodzinnym, a nawet notatki o nastrojach, uczuciach, pogodzie i pejzażach otaczających historyczne zdarzenia.

Polskie wydanie ukazała się 17 marca nakładem Wydawnictwa Agora w przekładzie Dariusz Żukowskiego.

OGLĄDAJ NA ŻYWO NA FACEBOOKU >> link

Paulina Wilk zapyta między innymi o to, jak książka Baracka Obamy wpisuje się w amerykańską tradycję prezydenckich pamiętników, czy to udany zapis dziedzictwa politycznego, co nowego o sobie odsłania Barack Obama, jaki zapis historii tworzy, jak czytają ją Demokraci, a jak jego przeciwnicy. Czy to książka dla potomności, czy dla nas tu i teraz? Czy Obama jest dobrym pisarzem? Porozmawiamy także o fenomenie popularności Michele i Baracka Obamów jako autorów książek, które pokonały wszelkie rynkowe rekordy w dziejach sprzedaży książek.

O KSIĄŻCE:
We wspomnieniach z czasu prezydentury Barack Obama przedstawia dzieje nieprawdopodobnej przemiany młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. Ukazuje zarówno swoje polityczne dojrzewanie, jak i przełomowe momenty pierwszej kadencji swojej prezydentury, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i zawirowań.
Barack Obama zaprasza czytelników do Gabinetu Owalnego i Sali Sytuacyjnej Białego Domu oraz zabiera ich w podróż do Moskwy, Kairu, Pekinu i wielu innych miejsc. Poznajemy tok jego myślenia, gdy organizuje swój gabinet, zmaga się z globalnym kryzysem finansowym i mierzy z Władimirem Putinem, spiera się z generałami o amerykańską strategię w Afganistanie, podpisuje reformę Wall Street, reaguje na niszczycielską eksplozję platformy wiertniczej Deepwater Horizon i zezwala na przeprowadzenie operacji Trójząb Neptuna, w której ginie Osama bin Laden.
To niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, który założył się z historią – zaangażowanym animatorze społecznym poddanym próbie światowej polityki. Obama otwarcie pisze o siłach, które w kraju i za granicą stały mu na drodze, oraz o tym, jak życie w Białym Domu wpłynęło na jego żonę i córki. Nie obawia się mówić o wahaniach i rozczarowaniach, jednak nigdy nie wątpi w słuszność swojego przekonania, że w ramach wielkiego, amerykańskiego eksperymentu zawsze możliwy jest postęp. Były prezydent Stanów Zjednoczonych przypomina, że demokracja nie jest darem z niebios – trzeba ją dzień po dniu wspólnie budować na fundamencie empatii i porozumienia.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę